ENGELLİLER İÇİN KPPS KURSU  

15 Şubat 2016
ENGELLİLER İÇİN KPPS KURSU   

 

Daha önce Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde ücretsiz olarak üniversiteye hazırlık kursu, resim, müzik ve sanat kursları açarak vatandaşlara hizmet etmeye devam eden Bergama Belediyesi, eğitimde engellilerinde yanında olmaya devam ediyor. Eğitimde fırsat eşitliğinden yana olduklarını belirten Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise yapılan hizmetin bu düşünce doğrultusunda yerini bulduğunu ifade ediyor.

———

Bergama Belediyesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde, Bergama Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Bergama Spastik Çocuklar ve Erişkinler Derneği işbirliğin ile engelli vatandaşlar için ücretsiz KPPS kursu açtı.

 

Bergama Belediyesi, Bergama Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Bergama Spastik Çocuklar ve Erişkinler Derneği işbirliğinde, spastik engellilere yönelik açılan KPSS kursunda gerekli olan eğitim materyalleri kursiyerlere dağıtıldı. Kurs için gerekli materyallerin dağıtımı Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam, Bergama Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürü Erkin Sabancı ve Bergama Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Ergüner tarafından gerçekleştirildi.

 

ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN ÇALIŞIYORUZ

 

Dağıtım sırasında kursiyerlerle bir araya gelerek sohbet eden Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Atlam, engelli vatandaşlar için sadece eğitim değil her anlamda onlara destek olmaya çalıştıklarını belirterek, “Bergama Belediyesi olarak engelsiz bir yaşam için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerek derneğimize gerekse Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze böyle güzel çalışmalar için vermiş oldukları desteklerden dolayı hem şahsım hem de Belediye Başkanımız adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

 

Açılan kurs ile ilgili görüş belirten Başkan Gönenç ise; “Daha önceden de belirttiğim gibi biz eğitimde fırsat eşitliğinden yanayız. Parasız eğitimden yanayız. Bu ilkeyle hareket ederek tartışmalara neden olan dershanelerin kapatılmasının ardından, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile birlikte Bergamalı gençlerimiz için ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları başlatmıştık. Şimdiki uygulamamız ise eğitimde fırsat eşitliği anlayışımıza daha zengin bir anlam katıyor” dedi.

 

Ulaşım, yemek ve eğitim kaynaklarının Bergama Belediyesi tarafından sağlandığı kursta, eğitim Bergama Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü hocaları tarafından veriliyor. Meslek edinme ve işe yerleşme oranının oldukça yüksek olduğu kursta şu ana dek yedi kişi sınavı kazanarak kamu alanında işe başlama imkanı buldu. Dernek aynı zamanda ahşap boyama ve keçe gibi hobi kursları ile engelli vatandaşlara destek oluyor.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.