Bergama Deve Güreşi Festivali için geri sayım başladı

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun himayesinde 2 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan Geleneksel Deve Güreşleri için geri sayım başladı. Bergama Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen güreşlerde Ege, Akdeniz ve Marmar...

Özgürses Gazetesi
10:12 -
Abone ol
Bergama Deve Güreşi Festivali için geri sayım başladı

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun himayesinde 2 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan Geleneksel Deve Güreşleri için geri sayım başladı.

Bergama Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen güreşlerde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden gelecek olan yaklaşık 100 pehlivan deve güreşecek. Bergama Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği ile işbirliği içerisinde düzenlenen ve girişlerin ücretsiz olduğu güreşlere tüm vatandaşları davet eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Ege bölgemizin en köklü geleneklerinden birisi olan Deve Güreşi Festivali için hazırlıklarımızı hızla tamamlıyoruz. Kapalı Pazaryeri karşısı Deve Güreş Alanı’nda en güçlü develer arenaya çıkacak. Bölgemizin en iddialı güreşlerine sahne olacak bu organizasyonumuza tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.