-KINIK ARPASEKİ KÖYÜ’NE ÇOCUKLARI SEVİNDİREN HEDİYE

İzmir’in Kınık ilçesinin Arpaseki Mahallesi’nde İmbat Madencilik tarafından yapılan İlkokulun açılışı bugün gerçekleştirildi. Açılışa Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık ...

Özgürses Gazetesi
09:42 -
Abone ol
-KINIK ARPASEKİ KÖYÜ’NE ÇOCUKLARI SEVİNDİREN HEDİYE

İzmir’in Kınık ilçesinin Arpaseki Mahallesi’nde İmbat Madencilik tarafından yapılan İlkokulun açılışı bugün gerçekleştirildi. Açılışa Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık İlçe Jandarma Komutanı Oral Kaymak, İmbat Madencilik Genel Koordinatörü Gökalp Büyükyıldız, İmbat Madencilik Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Haşim Demirler, Soma Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Mehmet Vidinel, Soma Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ekşi, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Derelioğlu, Kınık İlçe Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çelik, Türkiye Maden İşçileri Sendikası Cumhur Yılmaz ve yönetimi, Kurum müdürleri ve amirleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kınık İmbat Arpaseki İlkokulu açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından İmbat Madencilik Genel Koordinatörü Gökalp Büyükyıldız yaptığı konuşmada, “Bugün burada Arpaseki İlköğretim okulunun açılışı için bir araya geldik. Öncelikle çocuklarımıza Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatarak başlamak istiyorum. ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.’ Devletimizin görevi eğitim öğretim için gerekli okulları yapmaktadır. Ancak bunu her zaman devletten beklemek doğru değildir. Devletimizin 2022 yılında başlattığı “Temel Eğitimde 10.000 okul” projesini çok doğru ve yerinde buluyoruz. Sosyal sorumluluk projelerini çok önemsiyoruz ve firmamızın bu kapsamda önceliği Arpaseki köyüne okul yapmak olmuştur. Bugün burada açılışını yapacağımız bu okulun yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza uzun soluklu eğitim süreçlerinde başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer verilen emeklerin kıymetinin çok büyük olduğunu belirterek “Arpaseki Mahallemiz hem doğası hem de sevecen halkıyla güzide bir yerleşim yerimiz. Çocuklarımız geleceğimizin mimarlarıdır. İmbat Madencilik’e göstermiş oldukları ilgi alaka ve emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor; değerli çocuklarımıza eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Derelioğlu ve Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi de konuşmasını yaptıktan sonra 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri, yeni okullarıyla ilgili duydukları mutluluğu ifade etmek için yazdıkları şiirleri okudular. Program protokolün sınıfları dolaşarak öğrencilere hediyeler takdim etmesiyle son buldu.