ALİAĞA’DA SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak 25. Dönem milletvekili seçimleri için seçmen kütüğü listeleri, bugün itibariyle Aliağa’da muhtarlıklarda askıya çıktı.

Özgürses Gazetesi
06:17 -
ALİAĞA’DA SEÇMEN LİSTELERİ ASKIDA

 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak 25. Dönem milletvekili seçimleri için seçmen kütüğü listeleri, bugün itibariyle Aliağa’da muhtarlıklarda askıya çıktı. Listeler 27 Mart Cuma günü saat 17.00’a kadar askıda duracak.

Aliağa İlçe Seçim Kurulundan yapılan yazılı açıklamada, oy kullanacak vatandaşların adres bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulundu.

Açıklama da ayrıca şu bilgilere yer verildi;

“07 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres kayıt Sisteminden alınarak,’ Muhtarlık Bölgesi Askı Listesi’ haline getirilen seçmen listeler 14 Mart 2015 Cumartesi günü saat 08.00’de askıya çıkarılmış olup, 27 Mart 2015 Cuma günü saat 17.00’de askıdan indirilecektir. Bu nedenle seçmen vatandaşlarımızın listelerini inceleyerek adres bilgilerini kontrol etmeleri, adres bilgilerinde herhangi bir değişiklik ve yeni kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın, ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat müracaat ederek kayıtlarını yaptırmaları, diğer konudaki itirazlarını başkanlığımıza yapmaları gerekmektedir”