BERGAMA TİCARET ODASI’NDA SEÇİMLER SONUÇLANDI

5 Ekim 2022 tarihinde Bergama Ticaret Odası oda hizmet binasında gerçekleştirilen Meslek Komiteleri seçiminden sonra 12 Ekim 2022'de yargı gözetiminde Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Disiplin Kurulu ile TOBB Delegesi, yargı gözetiminde...

Özgürses Gazetesi
09:39 -
Abone ol
BERGAMA TİCARET ODASI’NDA SEÇİMLER SONUÇLANDI

5 Ekim 2022 tarihinde Bergama Ticaret Odası oda hizmet binasında gerçekleştirilen Meslek Komiteleri seçiminden sonra 12 Ekim 2022’de yargı gözetiminde Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Disiplin Kurulu ile TOBB Delegesi, yargı gözetiminde olmaksızın Meclis ve Meslek Komitesi Başkan ve Başkan Yardımcıları seçimiyle Bergama Ticaret Odası’nda seçim süreci tamamlandı.
Bergama İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde gerçekleştirilen seçim sonuçlarına göre Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Kolat olurken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları da Göksel Özüak ve Melih Çağdaş oldu. Selçuk Kor, Emre Erdoğan, Hüseyin Paksoy ve Salim Zeki Kurşun Yönetim Kurulu Üyesi, Ertuğ Canoğlu TOBB Delegesi ve Ali Sarıl, Haluk Haşmet Parpucu, İbrahim Dericioğulları, Metin Aktan, Koray Kural ve Ömer Aykul Disiplin Kurulu Üyesi olarak seçildi.
Meclis üyeleri ile yapılan ilk toplantıda Meclis Başkanı ve yardımcıları ile katip üye seçimleri gerçekleştirildi. Oylama sonucunda Bergama Ticaret Odası Meclis Başkanı Tahir Erdoğan, Başkan Yardımcıları Arif Böke ve Onur Kayalıoğulları seçildi. Barış Taşdemir de Katip Üye olarak seçildi.
Seçimlerin bitmesiyle açıklama yapan BERTO Başkanı Lütfi Kolat; “Seçimlerimizi, neredeyse 1 asırlık odamıza yakışır bir şekilde huzur ve güven içinde, üyelerimizin katılımı ve desteğiyle tamamlamış bulunuyoruz. Artık hep birlikte bölgemiz için doğru ve sağlam kararlar alma zamanı ve bu da çalışmaktan geçiyor. Bu 4 yıl içinde sizlerle birlikte odamızı ve bölgemizi ileriye taşıyacağımız için çok mutluyum” diyerek herkese teşekkür etti.
Sözü alan BERTO Meclis Başkanı Tahir Erdoğan ise; “Adım attığımız bu yeni dönemde Bergama Ticaret Odası Meclisi olarak hep birlikte bölgemizin gelişmesi için en doğru kararları alacağımıza inanıyor ve seçimlerimizin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.