MHP’DEN OKUL MÜDÜRLERİ ATAMASINA TEPKİ

13 Ekim 2014
MHP’DEN OKUL  MÜDÜRLERİ ATAMASINA TEPKİ

Aliağa Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Abdurrahim Aydemir, eğitim sisteminde ki değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Aydemir,  Aliağa Milliyetçi Hareket İlçe Teşkilat binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aydemir,“ Mart 2014’te kabul edilen torba yasaya ilave edilen bazı maddelerle Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde önemli değişiklikler yapıldı. Ülkemizin ve milletimizin muasır medeniyetler seviyesine çıkabilme de en etkin rolü olan eğitim ve öğretimin, vefakâr ve cefakâr neferleri olan öğretmenlerimizi etkileyen bu değişiklikler, büyük adaletsizlikler içermekte, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan ve Bakanlığın beyni durumunda olan, eğitim mevzuatını, ders programlarını, müfredatları oluşturan, ders kitapları ve yardımcı eğitim materyallerini inceleyip onaylayan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olup üyeleri olmayan sıradan bir inceleme kuruluna dönüştürüldü. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri “Eğitim Uzmanı” unvanı verilerek görevlerinden alınıp maddi ve manevi kayba uğratıldılar.” dedi.

Okul müdürlüğünde 4 yılını dolduran eğitim yöneticilerinin performans ölçümü yapılarak görevde kalıp kalamayacağının belirlenmesi hükmü eleştiren Aydemir, “ Yasanın bu maddesinin uygulanabilmesi için de doğrudan doğruya Milli Eğitimde kadrolaşmaya yönelik ve kazanılmış hakları bir anda ortadan kaldıracak ucube bir Yönetici Atama Yönetmeliği düzenlendi. Siyasetin ve yandaş Eğitim Bir-Sen Sendikasının desteğiyle birkaç ay önce göreve gelen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri yetkililerinin; torpili olan, iktidara yakın duran, yandaş sendikaya üye olan okul müdürlerine yüksek puan vererek ve okulundan tam puan ya da yüksek puan alan birçok müdüre ise çok düşük puan vererek adaletsizce uygulanan yönetmelik,  Okul müdürünün bilgisi, becerisi, kıdemi hiçe sayılarak görevlerine son verilmiş ve öğretmen yapılmışlardır. Bu Türkiye Cumhuriyetinin 91 yıllık hayatında eğitim alanında yapılan en büyük müdür kıyımıdır”  şeklinde konuştu.

Aliağa Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı olarak benim ve parti yönetimimin; bu adaletsizliklere ve ülkemin geleceğinin karartılmasına yönelik davranış ve tutumlara sessiz kalması düşünülemez diyen Aydemir, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya bir çağrıda bulundu. Aydemir,“ Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı Beyefendiden, ülkemizde ki Eğitim ve Öğretim sürecinin sağlıklı işlemesi için öğretmen açıklarının giderilmesi ve adaletsizliklerin bertaraf edilmesi öncelikli talebimizdir. Ayrıca; önümüzdeki günlerde, münhal okul müdürlüklerine, ilk atama kapsamında müdür görevlendirmelerinde; görevlendirme yönetmeliği ile ilgili yeni değerlendirme yöntemlerine başvurarak, haksız puanlamalardan, şeffaflıktan uzak olmayan, keyfiliklerin görülmeyeceği ve yeni gerginliklere mahal vermeyecek şekilde yapılması bir diğer önemli talebimizdir.” dedi.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.