Bergama Kermesi başladı!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisiyle 1937 yılında başlayan ve bu yıl 85.'ncisi düzenlenen, Türkiye’nin ilk yerel festivali Bergama Kermesi açılışı Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni ile birlikte başladı. Hükümet Kona...

Özgürses Gazetesi
07:25 -
Abone ol
Bergama Kermesi başladı!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önerisiyle 1937 yılında başlayan ve bu yıl 85.’ncisi düzenlenen, Türkiye’nin ilk yerel festivali Bergama Kermesi açılışı Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile birlikte başladı. Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan törende 85. Bergama Kermesi coşkusu yaşandı.

Kermes açılış törenine Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Kürşat Güler, protokol üyeleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 85. Bergama Kermesi’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Hakan Koştu, Medeniyetin geliştiği Bergama’da her yıl, birlik ve beraberlik içinde en güzel, en coşkulu kermesler kullandığına işaret etti. Başkan Koştu, “Son iki yıldır ülkemizi ve dünyamızı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi tedbirleri nedeniyle farklı bir kutlama yapıyor olmanın buruk heyecanı içerisindeyiz. İnanıyorum ki, sağduyulu yaklaşımlarımız ile bu salgın illetini atlatacağız ve inşallah yeniden yan yana olacağımız günlere en kısa sürede kavuşacağız. 85. Bergama Kermesimiz kutlu olsun” dedi.

13 Eylül ve 14 Eylül 2021 tarihlerinde iki gün yapılacak olan kermes etkinlikleri tv ekranları, radyo yayınları ve belediye Facebook sayfası üzerinden canlı verilecek olan söyleşiler ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu THM-TSM Konseri ve Coşkun Sabah Konseri ile devam edecek.