FOÇA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Foça Belediyesi Bağ-Kent Şirketi ve DİSK Genel-İş İzmir 4 No’lu Şube arasında, 220 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı. 696 sayılı KHK ile sürekli işçi kadrolarına geçişleri yapılan Bağ-Kent Şirketi işçiler...

Özgürses Gazetesi
01:22 -
Abone ol
FOÇA BELEDİYESİ İŞÇİLERİ İÇİN TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI

Foça Belediyesi Bağ-Kent Şirketi ve DİSK Genel-İş İzmir 4 No’lu Şube arasında, 220 çalışanı ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imzalandı.

696 sayılı KHK ile sürekli işçi kadrolarına geçişleri yapılan Bağ-Kent Şirketi işçileri için hazırlanan sözleşme; Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, DİSK Genel-İş Genel Sekreteri Şükret Sevgener ve Disk-Genel İş Sendikası İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin tarafından imzalandı.

Günlük ücretlerde yüzde 50 artış

Disk-Genel İş Sendikası İzmir 4 No’lu Şube Başkanı Aydın Tekin, tören konuşmasında; ‘‘Sözleşmemize göre işçi arkadaşlarımızın günlük ücretlerinde yüzde 50 oranında artış sağlandı. Sosyal haklarda iyileştirmeler yapıldı. Bu toplu iş sözleşmesinin Foça halkına ve Bağkent çalışanlarının ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin içinden geçtiği enflasyonun altında ezilen emekçilerimiz için hazırladığımız bu sözleşmemize, kendisi de bir işçi olan Başkanımız çok büyük katkı koymuştur. Emekten yana tavır gösteren Foça Belediye Başkanı Sayın Fatih Gürbüz’e çok teşekkür ediyoruz.’’dedi.

Emek en yüce değerdir!

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz de ‘‘DİSK Genel-İş İzmir 4 No’lu Şube ile Foça Belediyesi Bağ-Kent Şirketine bağlı mesai arkadaşlarımız için imzaladığımız toplu iş sözleşmesi hayırlı olsun.’’dedi.

Foça Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanında düzenlenen imza törenine katılanlar arasında; Foça Belediyesi Meclis Üyeleri, Disk-Genel İş Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Kara, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, İzmir şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri, işyeri temsilcileri, CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, belediye çalışanları ve vatandaşlar yer aldı.