REHA MİDİLLİ SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI

Foça’ya kazandırdığı kıymetli eserler ve hizmetleriyle tanınan geçmiş dönem Foça Belediye Başkanı, iş adamı, TBMM Üstün Hizmet Madalyası sahibi merhum Reha Midilli, vefatının 10. Yıldönümünde Foça Belediyesi Reha Midilli Kültü...

Özgürses Gazetesi
07:24 -
Abone ol
REHA MİDİLLİ SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI

Foça’ya kazandırdığı kıymetli eserler ve hizmetleriyle tanınan geçmiş dönem Foça Belediye Başkanı, iş adamı, TBMM Üstün Hizmet Madalyası sahibi merhum Reha Midilli, vefatının 10. Yıldönümünde Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde anıldı.

11 Mayıs 2012 tarihinde 85 yaşında iken hayata veda eden Reha Midilli için Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlı evi Vakfı tarafından anma programı düzenlendi.

Cemil Midilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Reha Midilli Anadolu Lisesi’nin hazırladığı Anma Programında öğrenciler tarafından şarkılar seslendirildi ve mini piyano dinletisi sunuldu. Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlıevi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Çelebi, saygı konuşmasını yaptı. Reha Midilli’nin hayatını ve eserlerini anlatan film gösterildi. Filmde, Reha Midilli Necla Ana Yaşlı Evi sakinlerinin ve Vakıf bursu alan öğrencilerin sözlerine de yer verildi. Anma programı dolayısı ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kültür Merkezinin sergi salonunda, Reha Midilli’ye ait eşyalar ve belgeler fotoğraflar eşliğinde sergilendi.

Reha-Necla Midilli Eğitim ve Yaşlı evi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Reha Midilli’nin yeğeni Ali Haydar Çelebi konuşmasında; ‘‘Reha Midilli, hayırseverliği ile tanınmış Foça’nın yetiştirdiği Foça’da doğup büyümüş yetişmiş, Foça sevdalısı bir insandı. Bize hep çalışmayı, Foça için çalışmayı, insanlık için çalışmayı aşılamıştı.’’dedi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Reha Midilli’nin vefatının 10. Yıldönümü hakkında; ‘‘Başta eğitim olmak üzere; sağlık, spor ve sosyal yaşam alanında ilçemize büyük değerler katan, geçmiş dönem belediye başkanlarımızdan, iş insanı ve hayırsever merhum Reha Midilli’yi, saygı ve özlemle anıyoruz.’’dedi.


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga