“Balkonda Bahar Var” Projesinde Başvuru 12 Bini Aştı

Aliağa Belediyesi’nin “Balkonda Bahar Var” projesine Aliağalıların yoğun ilgisi devam ediyor. Balkonlarda rengarenk bahar havası estirecek çiçek dağıtım kampanyasında başvuru sayısı 6 günde 12 Bini aştı. Aliağa Belediye Başkan...

Özgürses Gazetesi
12:32 -
Abone ol
“Balkonda Bahar Var” Projesinde Başvuru 12 Bini Aştı

Aliağa Belediyesi’nin “Balkonda Bahar Var” projesine Aliağalıların yoğun ilgisi devam ediyor. Balkonlarda rengarenk bahar havası estirecek çiçek dağıtım kampanyasında başvuru sayısı 6 günde 12 Bini aştı.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın sosyal medyadan “Aliağamızı hep birlikte güzelleştiriyoruz” mesajı ve “Çiçek gibi Aliağa” mottosuyla duyurulan Projede Aliağalılar, Belediyenin https://bahar.aliaga.bel.tr adresinden başvuru yapabiliyor. Bununla birlikte Aliağa Belediyesi Ana Hizmet Binası Hilal Masa, Belediye Ek Hizmet Binası, Aliağa Gençlik Merkezi, Yeni Mahalle Çarşamba Pazaryeri, Aliağa Belediyesi Yeni Şakran Hizmet Birimi ve Aliağa Belediyesi Helvacı Hizmet Birimindeki Başvuru Noktalarında form doldurarak çiçek talep edilebiliyor.

DAĞITIM SAYISI ARTIRILDI

İlk etapta 10 bin balkon için 20 bin çiçek dağıtımı planlanırken 6 günde 12 bin başvuruyla Aliağalıların yoğun talebini göz önünde bulunduran Aliağa Belediyesi, çiçek taleplerini almaya devam ediyor. Aliağa Belediyesi, proje kapsamında Sarmaşık Sardunya, Sarkık Petunya ve Bodrum Papatyası çiçekleri talep eden vatandaşların evlerine teslim edecek. Vatandaşlar Sardunya, Petunya ve Bodrum Papatyasından oluşan 3 tür çiçekten toplam 2 adet seçebiliyor.

VATANDAŞLAR SMS İLE BİLGİLENDİRİLECEK

Aliağa Belediyesi tarafından hazırlanan Çiçek setinde talep eden her vatandaşa 2 yetişkin çiçek, Balkon Saksısı ve 10 litrelik toprak özel proje çantası içinde verilecek. Talep toplamanın sona ermesinin ardından vatandaşlar SMS mesajı ve Sosyal Medyadan çiçek dağıtımı programı hakkında bilgilendirilecek. Aliağa Belediyesi ekipleri çiçekleri, balkon saksısı ve saksı toprağından oluşan “Balkonda Bahar Var” setini vatandaşların kapılarına kadar getirecek.

65 YAŞ ÜSTÜ VE ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN TELEFONLA BAŞVURU

“Balkonda Bahar Var” projesi kapsamında Belediyeden çiçek talep etmek isteyen ancak evlerinden çıkamayacak durumda olanlar, 65 yaş üstü büyükler ve Engelli vatandaşlar da Alo 153 Hilal Masa hattını arayarak ya da 0530 277 2222 Nolu Hilal Masa Mesaj hattına Whatsapp /Bip ve telegramdan mesaj göndererek çiçek talebinde bulunabiliyor.