DÖRT DÖRTLÜK HAFTA SONU MESAİSİ

Yerel seçimlerde yüzde 71’lik rekor oyla seçilen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, mahalle gezilerine ara vermedi. Hafta sonunu sokakta geçiren Akpınar, dört farklı programda halkla buluştu.

Özgürses Gazetesi
06:45 -
DÖRT DÖRTLÜK HAFTA SONU MESAİSİ

Yerel seçimlerde yüzde 71’lik rekor oyla seçilen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, mahalle gezilerine ara vermedi. Hafta sonunu sokakta geçiren Akpınar, dört farklı programda halkla buluştu. Akpınar, İnönü Mahallesi’nde saz atölyesini ziyaret etti, okey oynayanlarla sohbet etti. Cumhuriyet Mahallesi’nde esnafı gezen Akpınar, ilk nikâhını da Karşıyaka Nikâh Sarayı’nda kıydı. Akpınar, maratonun son durağında ise Karşıyakalı kadınlarla buluştu.
SAZ ÇALDI, ESNAFI DİNLEDİ
Hafta sonunu vatandaşlar için ayıran Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’ın ilk durağı İnönü Mahallesi oldu. Saz atölyesini ziyaret eden Akpınar, tamamlanan, el yapımı bir sazı eline alarak ilk denemeyi yaptı. Kahvede oturan mahallelilerle bir süre sohbet eden Akpınar sorunları dinledi, çözüm önerilerini sundu. Daha sonra Cumhuriyet Mahallesi’ne geçen Akpınar, burada da esnaf ziyareti yaptı.
İLK NİKÂH HEYECANI
Mazbatasını alarak göreve başlayan Başkan Akpınar, belediye başkanı olduktan sonraki ilk nikâhını Karşıyaka Nikâh Sarayı’nda kıydı. Kaan Okay ve Füsun Gençer çiftini mutluluğa bağlayan Akpınar “Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı yeni nesiller yetiştirmenizi diliyorum” dedi. Genç çiftin nikâh şahitliklerini Yargıtay Onursal Başkanı Hasan Gerçeker ve Yargıtay Daire Başkanı Seyit Çavdar yaptı.
KADINLARLA KUCAKLAŞTI
Başkan Akpınar, hafta sonu maratonunun son durağında ise Karşıyakalı kadınlarla buluştu. CHP Kadın Kolları tarafından Bahçelievler Düğün Salonu’nda organize edilen Dayanışma Toplantısı’na Parti Meclisi Üyesi Seniye Nazik Işık ve yaklaşık bin kişi katıldı. Akpınar “Seçimlerdeki başarımızın temel taşı kadınlardır. Kadınlarımız sadece doğurganlıkları ile değil beyni, yaratıcılığı, duruşu ve dirayetiyle de vardır. Verdiğiniz desteğe teşekkür ediyorum. Her zaman halkın yanında olacağım. Haktan ve hukuktan kopmayacağım” dedi.