DİKİLİ BELEDİYESİ MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

30 Mart yerel seçimleri sonrası Dikili Belediyesi ilk Meclis toplantısını Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un başkanlığında gerçekleştirildi. ‘Her şey Dikilimiz İçin’ Dikili Belediyesi Kültür Evi’nde Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un başkanlığında gerçekleştirilen ilk Belediye Meclisi toplantısına Dikili’de yaşayan vatandaşların izleyici olarak katılımı yoğun oldu.

Özgürses Gazetesi
06:45 -
Abone ol
DİKİLİ BELEDİYESİ MECLİSİ İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

30 Mart yerel seçimleri sonrası Dikili Belediyesi ilk Meclis toplantısını Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un başkanlığında gerçekleştirildi.

‘Her şey Dikilimiz İçin’

Dikili Belediyesi Kültür Evi’nde Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un başkanlığında gerçekleştirilen ilk Belediye Meclisi toplantısına Dikili’de yaşayan vatandaşların izleyici olarak katılımı yoğun oldu. Yerel seçimlerde meclise girmeye hak kazanan 11 CHP’li, 3 AKP’li ve 1 MHP’li Meclis üyesi de eksiksiz toplantıya katıldı. Açılış konuşmasında Başkan Tosun, gerçekleşen ilk Meclis toplantısının Dikili’ye, İzmir’e ve ülkeye hayırlı olmasını temenni ederken, görev sürelerince Dikili halkına kaliteli, eşit ve yenilikçi hizmetleri üretmek için meclis olarak dayanışma içerisinde olarak demokratik, adil ve hukuka uygun kararlar alarak Dikili’yi imrenilen ve örnek gösterilen bir kent haline getireceklerini söyledi.

Komisyon Üyeleri Belirlendi

Gerçekleştirilen oturumda Dikili Belediye Meclisi Meclis Başkan Vekili ve Encümen üyelikleriyle birlikte komisyon üyelikleri seçimleri de yapıldı. Gündem maddeleri gereğince devam eden sıralama içinde gizli oy açık tasnif şekliyle gerçekleştirilen seçimlerde Meclis 1. Başkan Vekili Çiğdem Elibol olurken 2.Başkan Vekili Gazi Akıncı oldu. Belediye Encümenliğine Ahmet Cansever ve Murat Durak, Meclis Katipliğine de Murat Durak ve Nazire Kösten seçildi. Plan ve Bütçe Komisyon üyeleri, Adil Kırgöz, Sunay Yarar ve Çiğdem Elibol’dan oluşurken, İmar Komisyonunda da Nazire Kösten, Engin Özkan ve Evren Evrenesoğlu yer aldı.