ORGANİK TARIM DESTEKLEMELERİ AÇIKLANDI

Organik tarım yöntemi ile üretim yapan üreticiler için destekleme başvuruları başladı.   Aliağa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, organik tarım destekleme ödeme başvurularının başladığını belirterek son başvuru süresinin ise 27 Mart 2015 Cuma günü olduğunu duyurdu.

Özgürses Gazetesi
01:11 -
Abone ol
ORGANİK TARIM DESTEKLEMELERİ AÇIKLANDI

Organik tarım yöntemi ile üretim yapan üreticiler için destekleme başvuruları başladı.

 

Aliağa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, organik tarım destekleme ödeme başvurularının başladığını belirterek son başvuru süresinin ise 27 Mart 2015 Cuma günü olduğunu duyurdu. İlçe tarımdan yapılan açıklamada,” Organik tarım desteklemelerinden, bitkisel üretimde yalnızca ’Geçiş 2’,’Geçiş 3’ve ‘Organik’ statülerinde yer alan üretim alanları yararlanabilecektir. Desteklemeden yararlanmak üzere başvurulan arazilerin, 2014 ve 2015 yıllarında Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) üye olmuş olmaları ve arazinin 15 Mayıs 2015 Cuma gününe kadar Organik Tarım Bilgi Sistemine( OTBİS ) kayıtlı olması gerekiyor. Organik tarım yapılan arazinin, 1 yıldan uzun süre nadasa bırakılmamış olması ve üzerinde tarımsal faaliyet sürdürülüyor olması gerekmektedir” denildi.

 

Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticiler, 27 Mart Cuma gününe kadar başvurularını Aliağa Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’ne yapmış olmalılar. Destekleme ödeme miktarları ise şöyle, Meyve ve Sebze üretim, yapan üreticiler için dekar başına 70 TL, tarla bitkileri, orman bitkisi niteliğinde ki kültür bitkilerini üreten üreticiler ise dekar başın 10 TL olarak belirlendi.