Reklam
Reklam

ORGANİK TARIM DESTEKLEMELERİ AÇIKLANDI

ORGANİK TARIM DESTEKLEMELERİ AÇIKLANDI
Reklam

Organik tarım yöntemi ile üretim yapan üreticiler için destekleme başvuruları başladı.

 

Aliağa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, organik tarım destekleme ödeme başvurularının başladığını belirterek son başvuru süresinin ise 27 Mart 2015 Cuma günü olduğunu duyurdu. İlçe tarımdan yapılan açıklamada,” Organik tarım desteklemelerinden, bitkisel üretimde yalnızca ’Geçiş 2’,’Geçiş 3’ve ‘Organik’ statülerinde yer alan üretim alanları yararlanabilecektir. Desteklemeden yararlanmak üzere başvurulan arazilerin, 2014 ve 2015 yıllarında Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) üye olmuş olmaları ve arazinin 15 Mayıs 2015 Cuma gününe kadar Organik Tarım Bilgi Sistemine( OTBİS ) kayıtlı olması gerekiyor. Organik tarım yapılan arazinin, 1 yıldan uzun süre nadasa bırakılmamış olması ve üzerinde tarımsal faaliyet sürdürülüyor olması gerekmektedir” denildi.

 

Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticiler, 27 Mart Cuma gününe kadar başvurularını Aliağa Gıda Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’ne yapmış olmalılar. Destekleme ödeme miktarları ise şöyle, Meyve ve Sebze üretim, yapan üreticiler için dekar başına 70 TL, tarla bitkileri, orman bitkisi niteliğinde ki kültür bitkilerini üreten üreticiler ise dekar başın 10 TL olarak belirlendi.

 

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.