KINIK 30. DEVE GÜREŞİ FESTİVALİNE HAZIR 

Kınık'ın Poyracık Mahallesinde Kınık Belediye Başkanlığı ile Poyracık Deveciler Derneğince her yıl yapılan Deve Güreşleri festivalinin otuzuncusu bu yıl 15-16 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak. Cumartesi günü Poyracık Orta Camisinde şehitlerimiz için mevlit okutulup Mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapılacak.

Özgürses Gazetesi
09:43 -
Abone ol
KINIK 30. DEVE GÜREŞİ FESTİVALİNE HAZIR 
Kınık’ın Poyracık Mahallesinde Kınık Belediye Başkanlığı ile Poyracık Deveciler Derneğince her yıl yapılan Deve Güreşleri festivalinin otuzuncusu bu yıl 15-16 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak.
Cumartesi günü Poyracık Orta Camisinde şehitlerimiz için mevlit okutulup Mehter takımı eşliğinde kortej yürüyüşü yapılacak. Poyracık Atatürk Meydanı’nda keşkek ikramında bulunulacak. yapılacak. Pazar günü ise  Ege, Marmara ve Akdeniz  bölgesinden 120 çift pehlivan devenin katılacağı Deve Güreşleri başlayacak. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer Güreş festivali öncesi 12 Şubat Çarşamba günü Saat 20.00’de Kınık Belediyesi Sosyal Tesislerinde Poyracık  Deveciler Derneği Başkanı Sezgin Özdemir ve üyeleri ile bir araya geldi. Doğruer yaptığı açıklamada ‘Devecilik kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere taşımak için her yıl Poyracık mahallemizde düzenlediğimiz deve güreşinin nasipse bu yıl 30’ncusunu yapacağız. Rabbim daha nice güreşleri hep beraber yapmayı bizlere nasip eylesin. Poyracık Deveciler Derneği ile yaptığımız ve ücretsiz olan geleneksel deve güreşi festivaline tüm halkımız davetlidir’dedi.