İLAN REKLAM ÖDEMELERİNDE SON GÜN 2 ŞUBAT

13 Ocak 2015
İLAN REKLAM ÖDEMELERİNDE SON GÜN 2 ŞUBAT

Aliağa Belediyesi 2015 yılı ilan, reklam beyannameleri bildirme ve ödeme işlemleri için Aliağa esnafına bilgilendirme formu dağıttı. Yapılan bilgilendirmeye göre Aliağa Belediyesi’nin görev ve sorumluluğunda bulunan, 17 metrekarenin altındaki cadde ve sokaklarda hizmet veren işletmelere ait reklam tabelaları, ilan panoları için vergi ödemeleri 2 Şubat pazartesi günü mesai bitiminde sona erecek.

İLAN REKLAM VERGİ BEYANNAMELERİNDE SON GÜN 31 OCAK

Aliağa Belediyesi sınırları içerisinde ışıklı, ışıksız tabela, reklam panosu, bez afiş, kâğıt afiş asanlar ve el ilanı dağıtanların İlan Reklam Beyannamesi vermeleri gerektiğini hatırlatan Aliağa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Reklam İlan Servisinde görevli Ufuk Gökçe, “Beyannameler 1-31 Ocak tarihleri arasında Aliağa Belediyesi İlan servisine tahakkuk ettirilecek. Ödemeler ise 2 Şubat Pazartesi günü mesai bitimine kadar belediye veznesine veya Halk Bankası Aliağa şubesi TR95 00001 2009 7270 0007 0000 05 numaralı İban adresine yapılabilecektir. Gökçe yaptığı açıklamada İlan Reklam beyannamelerini zamanında bildirmeyenlere ve vergi yükümlülüklerini yerine getirmeyen mükelleflere cezai işlem uygulanacak” dedi.

ÖDEMELER METREKARE ORANINA GÖRE HESAPLANACAK

Reklam tabelalarından alınacak olan vergiler metrekare oranına göre hesaplanacak olup ışıklı tabelaların metrekaresi 80 TL, ışıksız tabelaların metre karesi ise 40 TL üzerinden hesaplanacak.

Aliağa Belediyesi’nin görev ve sorumluluğunda bulunan 17 metrekarenin altındaki cadde ve sokaklarda faaliyet gösteren işletme sahipleri İlan Reklam Vergi beyannamelerini Aliağa Belediyesi İlan Reklam Servisine bildirecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin görev ve sorumluluk alanında bulunan 17 metrekarenin üzerindeki Abdi İpekçi Caddesi, Anadolu Caddesi, Atatürk Caddesi, Gemi söküm tesisleri yolu üzerinde bulunan Aygaz Caddesi, Beyazıt Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, Fatih Caddesi, Fevzi Paşa Caddesi, Güzelhisar Caddesi, İnönü Bulvarı, İstiklal Caddesi, Lozan Caddesi, Necmettin Giritlioğlu Caddesi, Tuna Caddesi ve Demokrasi Meydanı’ndaki işletmeler vergi beyannamelerini İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tahakkuk ettirebilecekler.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.