Belçikalı Üreticiler Tire Süt Kooperatifini Ziyaret Etti

Belçikalı 35 çiftçi Tire Süt Kooperatifi ziyaret etti. Belçika’dan Türkiye’ye gelerek Türk tarımı ile ilgili bilgi edinmek isteyen 17’si kadın 35 çiftçi Tire Süt Kooperatifi’ne gelerek bölgedeki süt ve et hayvancılığı ile ilgil...

Özgürses Gazetesi
11:01 -
Abone ol
Belçikalı Üreticiler Tire Süt Kooperatifini Ziyaret Etti

Belçikalı 35 çiftçi Tire Süt Kooperatifi ziyaret etti. Belçika’dan Türkiye’ye gelerek Türk tarımı ile ilgili bilgi edinmek isteyen 17’si kadın 35 çiftçi Tire Süt Kooperatifi’ne gelerek bölgedeki süt ve et hayvancılığı ile ilgili bilgiler aldı.
Tire Süt Kooperatifi’ni daha önce FAO’dan aldığı “Dünyaya Örnek Kırsal Kalkınma Modeli” ödülü sayesinde tanıdıklarını söyleyen üreticiler bu modeli tanımak istediklerini bu yüzden Türkiye’ye geldiklerinde rehberlerine Tire Süt Kooperatifi’ne gitmek istediklerini söylediler.
Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk misafirlerini kapıda karşıladı.
Kooperatifin toplantı salonunda güzel bir söyleşi geçiren misafirler burada Tire Süt Kooperatifi’nin tanıtım filminin tanıtım filmini izleyerek, kooperatifin tarihini, gelecekteki planlarını ve kuruluşundan bu yana kaydettiği başarılı çalışmalar hakkında bilgiler edindi. Kooperatifin birçok özel projesi ilgi çekerken filmin sonunda Belçikalı misafirler Tire Süt Kooperatifini alkışlarken Başkan Öztürk’e kendilerini ağırladığı için ve Tire Süt Kooperatifi Modeli hakkında kendilerine bilgi verdiği için teşekkür etti.
Belçikalı üreticiler Tire Süt Kooperatifi Başkanı’na inek maketi hediye ederken Başkan Öztürk aynı şekilde Kooperatif adına yaptırılmış inek maketini kendilerine teslim etti.