“BELEDİYELERİN GÖREVİNİN, TARİHİ KORUMAK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ..”

CHP Aliağa İlçe Yönetimi, Nemrut Körfezinde yer alan Kyme Antik Kentinin yeni imar planına alınmasına yönelik bir kamuoyu açıklaması yaptı. İmar planına uygunluk verilmesinin doğru bulunmadığı yönünde ifadeler bulunan açıklama şöyle; KAMUOYUNA "Aliağa Belediye Meclisinin 09.

Özgürses Gazetesi
12:39 -
Abone ol
“BELEDİYELERİN GÖREVİNİN, TARİHİ KORUMAK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ..”

CHP Aliağa İlçe Yönetimi, Nemrut Körfezinde yer alan Kyme Antik Kentinin yeni imar planına alınmasına yönelik bir kamuoyu açıklaması yaptı.

İmar planına uygunluk verilmesinin doğru bulunmadığı yönünde ifadeler bulunan açıklama şöyle;

KAMUOYUNA

“Aliağa Belediye Meclisinin 09.06.2020 tarihli toplantısında, ilçemiz Nemrut Körfezinde yer alan KYME Antik Kentinde yeni imar planlamasına uygunluk verilmesini DOĞRU BULMUYORUZ.

Zira belediyelerin görevinin, yine Aliağa Belediyesi 2019 yılı faaliyet raporunun 15. sayfasında da açıkça belirtildiği üzere ” Kültür ve Tabiat Varlıkları ile tarihi dokunun ve kent tarihi bakımından önem taşıyan mekanların ve işlevlerinin korunmasını sağlayabilir, bu amaçla bakım ve onarımını yapabilir, korunması mümkün olmayanları aslına uygun olarak yeniden inşaa edebilir.” TARİHİ KORUMAK olduğunu düşünüyoruz.

CHP’li belediye meclis üyelerimiz, gerek komisyonda gerekse meclis oylamasında TARİHE SAYGI ilkesi ile hareket etmişler ve uygunluk görüşünün karşısında yer almışlardır.
Kamuoyuna duyurulur.

CHP Aliağa İlçe Yönetimi”