Başpehlivanlar Ege’nin Kırkpınar’ı Helvacı’da Er Meydanına İniyor

 Ege'nin Kırkpınar’ı olarak bilinen Helvacı Geleneksel Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri için geri sayım başladı. Helvacı’da bu yıl 16’ncı kez gerçekleştirilecek organizasyonda Türkiye'nin dört bir yanından gelecek 600 peh...

Özgürses Gazetesi
09:21 -
Abone ol
Başpehlivanlar Ege’nin Kırkpınar’ı Helvacı’da Er Meydanına İniyor

 Ege’nin Kırkpınar’ı olarak bilinen Helvacı Geleneksel Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri için geri sayım başladı.

Helvacı’da bu yıl 16’ncı kez gerçekleştirilecek organizasyonda Türkiye’nin dört bir yanından gelecek 600 pehlivan er meydanına inerek kıspet giyecek. 22 Mayıs Pazar günü Helvacı Futbol Sahasında gerçekleştirilecek yağlı güreşler saat 10.00’da başlayacak.

Aliağa Belediyesi tarafından organize edilen ‘16. Geleneksel Helvacı Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde 53 başpehlivan, 60 başaltı ve 60 büyük orta pehlivan şampiyonluk için kıyasıya mücadele edecek.

Türkiye’nin önde gelen pehlivanlarının yer alacağı güreş şöleninde, 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin Başpehlivanı Ali Gürbüz ve finaldeki rakibi İsmail Koç’un yanı sıra; İsmail Balaban, Orhan Okulu, Recep Kara, Şaban Yılmaz, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı gibi isimler yer alacak.

İzleyenlere büyük bir heyecan yaşatacak müsabakalar; Minik 1, Minik 2, Teşvik 1, Teşvik 2, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük ve Büyük Orta kategorilerinden oluşacak. Kendi kategorilerinde ilk 4’e giren güreşçiler için kupa ve madalya töreni düzenlenecek.


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga