TBF,BASKETBOL LİGLERİ SONLANDIRILDI

Türkiye Basketbol Federasyonu, yaptığı açıklamada liglerin oynanmayacağını duyurdu. 30 Nisan tarihinde açıklama yapan Türkiye Basketbol Federasyonu, liglerin devamı ile ilgili son kararın Bilim Kurulu, ilgili bakanlıkların ve kulüplerden gelen son görüşlerin ardından önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtmişti.

Özgürses Gazetesi
01:13 -
Abone ol
TBF,BASKETBOL LİGLERİ SONLANDIRILDI

Türkiye Basketbol Federasyonu, yaptığı açıklamada liglerin oynanmayacağını duyurdu.

30 Nisan tarihinde açıklama yapan Türkiye Basketbol Federasyonu, liglerin devamı ile ilgili son kararın Bilim Kurulu, ilgili bakanlıkların ve kulüplerden gelen son görüşlerin ardından önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirtmişti.

Bugün yönetim kurulu ile toplanan TBF, liglerin oynanmayacağını resmen duyurdu. Ligler beyaz sezon(sezon iptali) olarak sayılacak ve ligde şampiyon veya düşen/çıkan takımlar belirlenmeyecek.

Avrupa ve diğer kıtalarda birçok lig, tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirus salgını nedeniyle durduruldu, iptal edildi ya da bitirildi.

Açıklanan kararlar:

1. Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır.
2. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir.
3. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme/çıkma işlemleri uygulanmayacaktır.
4. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.
5. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır.