Mehmet Akif Ersoy, Kınık’ta anıldı

Kınık’ta 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 101. yıl dönümü nedeniyle, Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda program düzenlendi. Kınık’ta İstiklal Marşının kabulünü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma ...

Özgürses Gazetesi
11:00 -
Abone ol
Mehmet Akif Ersoy, Kınık’ta anıldı

Kınık’ta 12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 101. yıl dönümü nedeniyle, Kınık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda program düzenlendi.

Kınık’ta İstiklal Marşının kabulünü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından günün anlam ve önemini belirten yazılar, şiirler okundu. Türk ulusunun bağımsızlığına ve vatana bağlılığını anlatan tiyatro oyunu sergilendi.

Türk Kurtuluş Savaşının en çetin döneminde, bir millî marşa duyulan gereksinmeyi göz önüne alarak yazılan ve armağan edilen İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü, okullar arası yapılan, şiir, kompozisyon ve İstiklal Marşı okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Programa Kınık Kaymakamı Erol Türkmen, Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık Doğruer, Kınık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Derelioğlu, Kınık İlçe Jandarma Komutanı Oral Kaymak, Kınık İlçe Emniyet Müdürü Murat Coşkun, Daire Amirleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.