BERGAMA, TRAVEL TURKEY İZMİR’DE TANITILDI

UNESCO Dünya Mirası Bergama, yurtiçi ve yurtdışı turizm potansiyellerinin bir araya geldiği 11’inci Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında tanıtıldı. 7 – 10 Aralık tarihleri arasında dört gün boyunca gerçekleşen fuarda yer alan ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bergama, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, adı kentle özdeşleşmiş yöresel lezzetlerini de fuarda sergiledi.

Özgürses Gazetesi
12:44 -
Abone ol
BERGAMA, TRAVEL TURKEY İZMİR’DE TANITILDI

UNESCO Dünya Mirası Bergama, yurtiçi ve yurtdışı turizm potansiyellerinin bir araya geldiği 11’inci Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında tanıtıldı.

7 – 10 Aralık tarihleri arasında dört gün boyunca gerçekleşen fuarda yer alan ve Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bergama, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, adı kentle özdeşleşmiş yöresel lezzetlerini de fuarda sergiledi. Bergama Belediyesi Kent Orkestrası da birbirinden güzel ezgileriyle fuara renk kattı. Fuar süresince standa uğrayan vatandaşlara kitapçık ve broşürler dağıtıldı.Dünyaca ünlü Kozak Yaylası, Bakırçay Ovası, Bergama halıları, Bergama Tulumu ve Parşömeni gibi çeşitli zenginlikleri de ziyaretçilere anlatıldı.

Fuara katılımın önemini vurgulayan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Travel Turkey İzmir Fuarı Türkiye’nin turizm alanında en önemli buluşma noktalarından biri. Son dönemde ülkemizde turizm konusunda yaşanan sıkıntılar, turizm sektörüne büyük sıkıntılar yaşattı. Bergama’da bundan payına düşeni aldı. Belediye olarakbu eksikliği iç turizmi hareketlendirerek gidermeye çalıştık. O nedenle Travel Turkey İzmir Fuarına katılmamız önemliydi.Başarılı bir fuar süreci geçirdiğimizi ve Bergamamızı en güzel şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum” dedi.