ULU ÖNDER ATATÜRK FOÇA’DA SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında Foça’da saygı ve özlemle anıldı. Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında; ‘‘Gözlerinden sa...

Özgürses Gazetesi
08:50 -
Abone ol
ULU ÖNDER ATATÜRK FOÇA’DA SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında Foça’da saygı ve özlemle anıldı.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısı ile yayınladığı mesajında; ‘‘Gözlerinden saçılan hürriyet mavisi, fikirlerinle örülmüş bir yolu aydınlatıyor. “Benim karakterimdir.” dediğin bağımsızlık ve özgürlük için, açtığın yolda yürümeye devam edeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.’’dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan anma programına, Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Amfibi Görev Grup ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serhat Sözbir, Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Halil Şen, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Şenol Çeliker, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saat dokuzu beş geçe ilçe genelindeki sirenler çalmaya başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla göndere çekilen bayraklar ardından yarıya indirildi.
Foça Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta konulmasından sonra Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Tük Kadınlar Birliği Foça Şubeleri adına çelenk sunumları yapıldı. Vatandaşlar Atatürk Anıtına kırmızı karanfiller bıraktı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde ki anma programına geçildi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, şiirler, video gösterisi, ödül töreni ve oratoryo sahnelendi.