Atatürk sevdiği şarkılarla Bergama’da anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Bergama'da sevdiği şarkılarla anıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası anma etkinlikleri kapsamında özel bir konser d...

Özgürses Gazetesi
09:26 -
Abone ol
Atatürk sevdiği şarkılarla Bergama’da anıldı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Bergama’da sevdiği şarkılarla anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası anma etkinlikleri kapsamında özel bir konser düzenledi. Bergama Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, şef Oğuz Özvardar yönetiminde, Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde, Atatürk’ün sevdiği şarkılar bir bir seslendirildi.

Gazi’nin büyük bir keyifle dinlediği Çanakkale Türküsü’nden Vardar Ovası’na, Kırmızı Gülün Adı Var’dan, Yemen Türküsü’ne ve A Benim Mor Çiçeğim’e kadar birçok şarkıya konseri dinlemeye gelen vatandaşlarda eşlik etti. Konser sonunda bir konuşma yapan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatı yıldönümünde rahmet ve minnetle andığını ifade eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, şef Oğuz Özvardar’a çiçek vererek, koroya ve konseri dinlemeye gelen vatandaşlara teşekkür etti.


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga