ALTO’DA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI

 ALTO KOSGEB VE İŞKUR İŞ BİRLİĞİ İLE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI Aliağa Ticaret Odası (ALTO), KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle girişimci adaylarına yönelik olarak 70 saat sürecek ve ücretsiz verilecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

Özgürses Gazetesi
02:35 -
ALTO’DA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI

 ALTO KOSGEB VE İŞKUR İŞ BİRLİĞİ İLE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLADI

Aliağa Ticaret Odası (ALTO), KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle girişimci adaylarına yönelik olarak 70 saat sürecek ve ücretsiz verilecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak, eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

Yoğun talep olması sebebiyle bu yıl Aliağa Ticaret Odası tarafındanKOSGEB Uygulamalı Girişimcilik eğitimi üçüncü kez düzenleniyor. Mayıs ve Haziran aylarında 70 saatlik eğitim sonunda başarılı olan aynı zamanda eğitimlerde devamsızlığı bulunmayan 50 girişimci adayı girişimcilik sertifikası almaya hak kazandı.

50 bin liraya kadar hibe

ALTO, KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni başarılı olarak tamamlayan kursiyerler program dâhilinde alacakları eğitimin ardından, yeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB’in sertifikalarıyla birlikte 50 bin TL’ye kadar hibe ve 100 bin TL’ye kadar kredi desteklerinden faydalanmak için başvurabilecek.