Reklam
Reklam

SAĞLIK-SEN İZMİR ŞUBE BAŞKANI OP. DR. ATÇI’DAN BAYRAK PROVAKASYONU AÇIKLAMASI

11 Haziran 2014
SAĞLIK-SEN İZMİR ŞUBE BAŞKANI OP. DR. ATÇI’DAN BAYRAK PROVAKASYONU AÇIKLAMASI
Reklam

ATÇI: “BAYRAĞI İNDİREN VE ONA YARDIMCI OLANLAR EN KISA SÜREDE YAKALANIP, ADALETE TESLİM EDİLMELİ VE HAK ETTİKLERİ CEZAYI ALMALILAR”

“MİLLİ İRADEYE SOKAK İSYANLARIYLA TUZAK KURUP, MEYDANLARDA TÜRK BAYRAĞI YAKANLARIN BUGÜN BAYRAK SEVİCİLİĞE VE SAVUNUCULUĞUNA SOYUNMASI DA İBRETLİK BİR DURUMDUR”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) İzmir Şube Başkanı Op. Dr. Recep Atçı, “Bayrağı indiren ve ona yardımcı olanlar en kısa sürede yakalanıp, adalete teslim edilmeli ve hak ettikleri cezayı almalıdır” dedi.

Atçı yaptığı açıklamada, Diyarbakır’da askeri bir alanda kendini bilmez ve kime hizmet ettiği bilinmeyen bir kişi tarafından Türk Bayrağı’nın indirilmesinin büyük infial uyandırdığını ifade etti.

Yapılan eylemin maruz görülemeyeceğini belirten Atçı,  bayrağı indiren ve ona yardımcı olanların en kısa sürede yakalanıp, adalet önünde hak ettikleri cezayı almaları gerektiğini kaydetti. Atçı, bayrağın indirilmesinde ihmal ve kusuru bulunanların da bunun bedelini yine hukuk içinde ödemesi gerektiğini dile getirdi.

Toplumda büyük tepkiye yol açan bu tür eylemleri bir bütün olarak değerlendirdikten sonra sağlıklı sonuca ulaşılabileceğini  ifade eden Atçı, şöyle konuştu: “Anaların ağlamaması, acıların dinmesi, terörle mücadeleye harcanan paranın ekonomiye kazandırılması amacıyla başlatılan çözüm sürecinin birileri tarafından sabote edilmeye çalışıldığı açıktır. Milletimizin birlik ve beraberliğinden duydukları rahatsızlığı, bizi bir ve beraber yapan zenginliklerimizi ayrışma noktası olarak gösteren ve kaşıyan bu güç odaklarına karşı milletimiz tedbirli olmalıdır. Milli iradeye sokak isyanlarıyla tuzak kurup, meydanlarda Türk bayrağı yakanların, bugün bayrak seviciliğe ve savunuculuğa soyunması da ibretlik bir durumdur. Nerede durdukları belli olmayan, ne zaman neyi savunacaklarına karar veremeyenlerin bu ülkenin kalkınmasına, birlik ve beraberliğine verebilecekleri bir şey yoktur. 3. Havalimanının temelinin atıldığı, 3. Boğaz köprüsünün hızla yapıldığı, Marmaray’ın açıldığı büyük ve güçlü Türkiye’den rahatsız olanların varlığını biliyor ve oyunlarının farkındayız. Milletimizi de bu tür oyunlara karşı sağduyulu olmaya davet ediyor; terörden ve kaostan beslenenlerin ekmeğine yağ sürmemesini istiyoruz.”

Sağlık-Sen’in anaların gözyaşı ve milletimizin acılarının dinmesini istediğini belirten Atçı, “Çözüm süreci kırmızı çizgilerimiz tek devlet, tek vatan ve tek bayrak korunarak devam anlayışından taviz vermeden devam etmelidir. Kardeşlik hukukumuzu güçlendirecek, Çanakkale ruhunu yeniden hayata geçirecek, birlik ve beraberliğimizi sağlayacak çözüm süreci, büyüyen ve bölgesinde lider, dünyada sözü dinlenen Türkiye’nin de önünü açacaktır” ifadelerini kullandı.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.