KINIK’TA ANNELERE “EVDE GÜVENLİ YAŞAM” SEMİNERİ VERİLDİ

Kınık’ta Anneler Günü etkinlikleri kapsamında, iş güvenliği haftası nedeniyle Polyak Madencilik İnsan Kaynakları Direktörü Lerzan Erkan Yamaner tarafından Kınık Öğretmenevi amfi salonunda Kınıklı annelere "Evde Güvenli Yaşam" semi...

Özgürses Gazetesi
08:59 -
Abone ol
KINIK’TA ANNELERE “EVDE GÜVENLİ YAŞAM” SEMİNERİ VERİLDİ

Kınık’ta Anneler Günü etkinlikleri kapsamında, iş güvenliği haftası nedeniyle Polyak Madencilik İnsan Kaynakları Direktörü Lerzan Erkan Yamaner tarafından Kınık Öğretmenevi amfi salonunda Kınıklı annelere “Evde Güvenli Yaşam” semineri verildi.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Anneler günü nedeniyle Kınık Belediyesi Sakız Adası Sosyal tesislerinde Kınıklı annelerle bir araya geldi. Kınıklı annelerle bir araya gelen Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Varlığımızı borçlu olduğumuz, sevgisiyle, merhametiyle ve fedakârlığıyla hayatımızda büyük önem taşıyan, öncelikle şehit anneleri başta olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum” dedi.Konuşmalarında gerçekleşecek olan seminerin konusu evde güvenli yaşamın önemini vurgulayan, kendisi de hekim olan Başkan Doğruer, “Meslek hayatımda ev kazalarından kaynaklı karşılaştığımız vakaların büyük çoğunluğu, dikkatsizlik ve tedbirsizlik kaynaklıydı. Bunlardan en çok etkilenen çoğunluk 0-6 yaş çocuklardan oluşuyor. Evde yaşanabilecek kazalardan korunmak kadar, kaza sonrasında yapılacak ilk yardım kurallarının bilinmesi de büyük önem taşıyor. Bu seminer daha güvenli ve bilinçli hareket etme konusunda büyük katkı sağlıyor’’dedi.

“Polyak Madenine Teşekkür”

Polyak Madenine teşekkürlerini dile getiren Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Hayati önem taşıyan değerli bilgilerin yer aldığı Evde Güvenli Yaşam seminerini gerçekleştiren Polyak Madencilik A.Ş.’ye İlçemiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Kınık Belediyesi Sakız adası Sosyal tesislerinde gerçekleşen buluşmanın ardından Kınıklı anneler, Kınık Öğretmenevinde düzenlenen “Evde Güvenli Yaşam” seminerine katılım sağladı. Kazalara karşı en iyi önlemin tedbirli davranmak ve ilk yardım bilgisine sahip olunması gerektiğini vurgulayan seminere Kınıklı anneler büyük ilgi gösterdi.