Reklam
Reklam

GREİF İŞÇİLERİNE MÜDAHALE ALİAĞA’DA PROTESTO EDİLDİ

11 Nisan 2014
GREİF İŞÇİLERİNE MÜDAHALE ALİAĞA’DA PROTESTO EDİLDİ
Reklam

İstanbul Hadımköy’de ki çuval fabrikasında yaklaşık iki aydır grevlerini sürdüren işçiler’e yönelik polis müdahalesi Aliağa’da protesto edildi.
Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu Bileşenleri ortak bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı Aliağa Petrol İş Başkanı Ahmet Oktay yaptı. Oktay,” Greif işçilerinin direnişlerinin 60’ıncı gününde gerçekleşen polis saldırısını kınıyoruz.” diyerek şunları kaydetti:” Greif işçilerinin direnişi Türkiye’nin dört bir yanında güvencesizliğe, hak gasplarına ve gayri insani çalışmaya karşı verilen mücadelenin en güncel ve güçlü halkalarından birisidir. Bu nedenle Greif işçisine yönelik bu saldırı; işçi sınıfının, sermayenin esnek güvencesiz çalışma kuşatmasına karşı mücadelesine yönelik niyet ve baş vuracağı baskı ve şiddeti gözler önüne sermektedir. Greif fabrikasında işçilere yönelik saldırıya son verilmesini, İşvereni ve yetkili sendikayı toplu iş sözleşmenin imzalanması, taşeron işçilerinin kadrolu statüye kavuşturulmasına çağırıyoruz.”
Basın açıklaması ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.