KIRSAL KALKINMA DESTEĞİ İLE ALİAĞALI ÇİFTÇİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, Aliağa Ziraat Odası’na yaptığı ziyarette, çiftçilerin sorunlarını dinledi ve projelerini paylaştı. Aliağa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Edremit ve...

Özgürses Gazetesi
04:29 -
Abone ol
KIRSAL KALKINMA DESTEĞİ İLE ALİAĞALI ÇİFTÇİLERİN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, Aliağa Ziraat Odası’na yaptığı ziyarette, çiftçilerin sorunlarını dinledi ve projelerini paylaştı.

Aliağa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Edremit ve Aliağalı Çiftçiler, Aliağa’nın kırsal kalkınmasına dair sorunlarını Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç’e iletti.

Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Edremit, “Ekipmanlarımızın yenilenmesi, bakım ve onarımlarının yapılması için ciddi maddi sıkıntılar yaşıyoruz. Odamızın maddi geliri olmadığı için ekipmanlarımızın bakımını yaptıramıyoruz. Belediyemizden böyle bir desteğe ihtiyacımız var. Sizden de başkan olmanız durumunda öncelikli olarak böyle bir destek bekliyoruz” dedi.

İzmir Tarımsal Kalkınma Başkanlığı ile iletişim kurmakta da güçlük çektiklerini dile getiren Edremit, “Sizlerin bu iletişim ağını kuvvetlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Aliağa’nın kırsal kalkınmasında yerel yönetimlerden beklentilerimizin giderilmesi, gelişimimiz ve çiftçimizin ihtiyaç duyduğu desteği alabilmesi adına önemli adımlar atılmasını istiyoruz. Umarız bu desteği sizlerden görebiliriz” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERİMİZE KIRSAL KALKINMA DESTEK PROJESİ İLE NEFES ALDIRACAĞIZ

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç, Aliağalı çiftçilerin sıkıntılarını iyi bildiklerini ve projelerini bu sorunların giderilmesi yönünde hazırladıklarını dile getirerek, “Bildiğiniz gibi sizlerin de talepleri doğrultusunda Kırsal Kalkınma’ya yönelik hazırlıklarımızı yaptık. Çiftçilerimiz sofralarımızın bereketini sağlamak adına çalışıyor. Biz de çiftçilerimize Kırsal Kalkınma Destek paketimizle, mazot, gübre, tohum, aşı ve veterinerlik hizmetleri hususunda desteklerini sunacağız” dedi.

Aliağa’daki oda, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının gerek büyükşehirle gerekse de kendi aralarındaki iletişiminin kuvvetlendirilmesinin önemine değinen Çağatay Güç, “İletişim sorunlarımızın çözümünde anahtar bir kelime. Aliağa’daki birçok kurumun önemli eksikliklerinden birisi de budur. Biz belediye olarak bu sorunu çözmek için de adımlar atacağız. Öncelikle Aliağa’mızdaki dernek, oda ve Sivil Toplum Kuruluşlarının tek bir çatı altında toplanacağı, Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi’ni yaparak hem kendi aralarındaki etkileşimi arttıracak hem de özel iletişim birimleri ile bu kuruluşlarımızın ihtiyaçlarının ertelenmeden çözülmesi için aracı olacağız” şeklinde konuştu.

Ziyarette bulunan çiftçiler, Kuzey İzmir’in tarıma yönelik desteklerden mahrum kaldığını, sulama, ulaşım sorunu, eğitimler için toplantı salonları gibi bir dizi sorunları olduğunu aktardı. Başkan Adayı Çağatay Güç ise bu sorunların çözümü için çalıştıklarını, çiftçinin ihtiyacı olan desteği sunacaklarını ifade etti.