DOKTORA BURSLARINDA DEÜ FARKI

YÖK’TEN DEÜ’YE 95 DOKTORA BURS KONTENJANI   Üniversitelerin doktora seviyesindeki öğrencilerini desteklenmek amacıyla YÖK tarafından verilen burs kontenjanlarından 95’ini almaya hak kazanan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), bir başarıya daha imza attı.   Akademik çalışmaların önünü açmak ve genç araştırmacılara kaynak sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Dokuz Eylül Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından açılan burs kontenjanlarından 95’ini alarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Özgürses Gazetesi
04:28 -
DOKTORA BURSLARINDA DEÜ FARKI

YÖK’TEN DEÜ’YE 95 DOKTORA BURS KONTENJANI

 

Üniversitelerin doktora seviyesindeki öğrencilerini desteklenmek amacıyla YÖK tarafından verilen burs kontenjanlarından 95’ini almaya hak kazanan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), bir başarıya daha imza attı.

 

Akademik çalışmaların önünü açmak ve genç araştırmacılara kaynak sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Dokuz Eylül Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından açılan burs kontenjanlarından 95’ini alarak önemli bir başarıya daha imza attı.  YÖK tarafından tarihinde ilk kez planlanan ve ‘100/2000 YÖK Doktora Bursları’ adıyla başlatılan projeye ile Türkiye çapında 2 bin burs kontenjanından 95’i Dokuz Eylül Üniversitesi’ne geldi.

Medeni yargılamadan göç çalışmalarına; sürdürülebilir kentlerden moleküler onkolojiye kadar son derece geniş yelpazede ayrılan kontenjanlara, doktora seviyesindeki öğrenciler başvurabilecek. Her ay proje kapsamında verilecek olan burslardan yararlanacak olan öğrenciler, bu sayede maddi kaygı taşımadan araştırmalarına odaklanabilecekler. Burslara, herhangi bir yerde SGK’lı olarak çalışmayan araştırmacılar başvuruda bulunabilecek.

 

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, Türkiye çapında ilk kez gerçekleştirilen proje kapsamında çok sayıda burs kontenjanı almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Rektör Kasman, 8 alanda başvurularının kabul edildiğini belirterek, “Doktora öğrenimi gören öğrencileri desteklemek amacıyla başlatılan projede; yapılan değerlendirme sonucunda YÖK tarafından belirlenen 2 bin burs kontenjanın 95’i üniversitemize verilmiştir. Üst yönetimimizin koordinasyonunda, enstitüler ve ilgili birimlerimizin özverili çalışmaları sonucunda, kısa zamanda hazırlanan başvurularda alınan başarılı sonuç, gerçek akademik gücümüzü ortaya koymuştur” diye konuştu.

Üniversitenin kurumsal kimliğine de dikkat çeken Rektör Kasman, “Üniversitemizin kurumsal kimliğini ön plana çıkaran akademik çalışmaların artacağı inancıyla, başta akademisyenlerimiz olmak üzere, bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadesinde bulunda.

 

KUTU KUTU KUTU

HANGİ ALANLARDA BURS VERİLECEK

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde doktora yapmak isteyen Farmasötik Biyoteknoloji ve İlaç Tasarımı, Moleküler Onkoloji, Moleküler Patoloji, Göç Çalışmaları, Medeni Yargılama Usulü Hukuku, Yeni Nesil Kompozitler ve Çok İşlevli Nanokompozit Malzemeler, Sürdürülebilir ve Akıllı Kentler,  Ulaştırma Akıllı Ulaşım Sistemleri alanlarında burs verilecek. Öğrencilere, doktora eğitimleri boyunca her ay yaklaşık bin 500 TL maaş bağlanacak.