Tüpraş’tan St. Nikolas isimli gemi hakkında açıklama!

TÜPRAŞ, Umman açıklarında 11 Ocak 2024 saat 06:30 dolaylarında Yunan armatör firması Empire Navigation’a ait Marshall Adaları bayraklı St. Nikolas isimli gemi ile iletişim kesilmesi hakkında bir basın açıklaması yayınladı. Yapılan ...

Özgürses Gazetesi
03:37 -
Abone ol
Tüpraş’tan St. Nikolas isimli gemi hakkında açıklama!

TÜPRAŞ, Umman açıklarında 11 Ocak 2024 saat 06:30 dolaylarında Yunan armatör firması Empire Navigation’a ait Marshall Adaları bayraklı St. Nikolas isimli gemi ile iletişim kesilmesi hakkında bir basın açıklaması yayınladı.

Yapılan açıklama ise şöyle:

“Yunan armatör firması Empire Navigation’a ait Marshall Adaları bayraklı St. Nikolas isimli gemi ile olan iletişim Umman açıklarında 11 Ocak 2024 saat 06:30 dolaylarında kesilmiştir. Söz konusu gemi, Irak devlet petrol şirketi SOMO’dan satın aldığımız ve Basra Limanı’ndan rafinerimize ulaştırılmak üzere yola çıkan yaklaşık 140 bin ton ham petrol taşımaktadır. Tüm rafineri operasyonlarımız planlandığı şekilde devam etmekte olup, olayın rafineri operasyonlarımıza bir etkisi bulunmamaktadır.

Gemide Türk mürettebat bulunmamakta olup, konunun takibi ulusal ve uluslararası yetkililerle iş birliği halinde sürmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla”