Kınık Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Gezici Tedavi Aracı EÜ “2. Uluslararası Ağız Kanserleri Kongresi”ne katıldı

Kınık Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Gezici Tedavi Aracı Konak Meydanında, 5-8 Ekim tarihlerinde ağız taraması gerçekleştirdi Egeli Diş Hekimleri’nin Konak Meydanı’nda, 5-8 Ekim tarihlerinde ücretsiz ağız taraması gerçekl...

Özgürses Gazetesi
01:24 -
Abone ol
Kınık Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Gezici Tedavi Aracı EÜ “2. Uluslararası Ağız Kanserleri Kongresi”ne katıldı


Kınık Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Gezici Tedavi Aracı Konak Meydanında, 5-8 Ekim tarihlerinde ağız taraması gerçekleştirdi

Egeli Diş Hekimleri’nin Konak Meydanı’nda, 5-8 Ekim tarihlerinde ücretsiz ağız taraması gerçekleştirdiği alana, Kınık Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Gezici Tedavi Aracı ile Belediye Diş Hekimi İsmail Manavoğlu da katılım sağladı.

Kongre kapsamında ayrıca Konak Atatürk Meydanı’nda 3 gün boyunca ücretsiz ağız taraması yapıldı.

Ege Üniversitesi “2. Uluslararası Ağız Kanserleri Kongresi”ne ev sahipliği yaptı
Ege Üniversitesi (EÜ) ev sahipliğinde, EÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği iş birliğinde “2. Uluslararası Ağız Kanserleri Kongresi” düzenlendi. Kongre,  Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde 5-8 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Onursal Başkanlığını Prof. Dr. Ömer Günhan’ın yaptığı kongrenin, eş başkanlığı ise Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazan Ersin ve  Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği Başkanı ve  Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Kaan Orhan üstlendi.
Uluslararası diş hekimlerini bir araya getiren kongrenin kapsamında; Patoloji, KBB, Maksillofasiyal Cerrahi, Onkoloji gibi disiplinlerin oral kanserlere yaklaşımları ve kanserlerin Türkiye’deki etiyolojisi, tanı, tedavisi üstüne bilimsel oturumlar düzenlendi.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği ile 5-8 Ekim 2023 tarihleri arasında İzmir Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 2. Uluslararası Ağız Kanserleri Kongresi kapsamında Konak meydanında Kınık Belediyesi’nin Gezici tedavi aracı ağız kanseri taraması hizmeti verdi.