Foça Yavaş Ama Kararlı Bir Şekilde Büyüyor

Foça’nın eşsiz manzarasına karşı yapılan sohbet programı Foçalılar tarafından ilgi ile karşılandı. Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Heredot’un, ‘Foçalılar, kentlerini, en güzel iklim ve en güzel gökyüzünde kurdular, sözleriyle başladığı konuşmasında; “Foça’nın turizm anlamında çok önemli hedefleri var.

Özgürses Gazetesi
01:30 -
Foça Yavaş Ama Kararlı Bir Şekilde Büyüyor

Foça’nın eşsiz manzarasına karşı yapılan sohbet programı Foçalılar tarafından ilgi ile karşılandı.
Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Heredot’un, ‘Foçalılar, kentlerini, en güzel iklim ve en güzel gökyüzünde kurdular, sözleriyle başladığı konuşmasında; “Foça’nın turizm anlamında çok önemli hedefleri var. Butik turizm bizim için olmazsa olmazımız durumda. Turizmi 12 aya çıkarma hedefindeyiz. Foça Turizmi hem Türkiye’de hem de dünya da yavaş ama karalı bir şekilde büyümeye devam edecek.” dedi.

Foça, Unesco Dünya Kültür Mirası geçici listesinde
Turizmin, deniz ve kumsalın dışına çıkmaya başladığını söyleyen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ; “Turizm, tarihsel gelenek ve göreneklerin üzerine yoğunlaşmaya başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yaptığımız en önemli projelerimizden bir tanesi Foça Kalesi Sur Duvarlar restorasyonu. Çok önemli bir olaya imza attık. Foça, Unesco Dünya Kültür Mirası geçici listesinde.”diye konuştu.

Foça’mızı birlikte yöneteceğiz

Foça’nın sadece turizm ilçesi olmadığını, Balıkçı ve tarım ilçesi olduğunu da dile getiren Başkan Demirağ; “3. dönem bizim için daha fazla sorumluluk demektir. Merkezimize yeni bağlanan yerlerin hepsini kucaklayıcı olarak, halkımızın güvenini boşa çıkarmamak için daha fazla çalışacağız. İlk dönemki heyecanımızı 3. Dönem tecrübemizle birleştirip, Foça’yı çok iyi noktalara getireceğimizi düşünüyorum. Bu dönem, Foça’mızı halkımızla birlikte yöneteceğiz.” dedi.