Aliağa Petkim’in maçı Karşıyaka’da oynanacak

Aliağa Petkim Spor, Basketbol Süper Ligi'nin 29. haftasında karşılaşacağı Gaziantep Basketbol müsabakasının 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek seçimlerden dolayı Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda oynanacağını duyurdu. ...

Özgürses Gazetesi
04:25 -
Abone ol
Aliağa Petkim’in maçı Karşıyaka’da oynanacak

Aliağa Petkim Spor, Basketbol Süper Ligi’nin 29. haftasında karşılaşacağı Gaziantep Basketbol müsabakasının 14 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek seçimlerden dolayı Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanacağını duyurdu.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Aliağa Petkimspor, 29. hafta mücadelesinde Gaziantep Basketbol ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma öncesinde bir maçı eksik olan İzmir temsilcisi, 11 galibiyetle 13. sırada yer alırken, Gaziantep Basketbol ise 9 galibiyetle düşme hattının son basamağı olan 15. sırada bulunuyor. Düşme hattını yakından ilgilendiren bu müsabaka, 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim’inde Aliağa Belediyesi Spor Salonu’nun seçim merkezi olacağından dolayı Aliağa Petkim ile Gaziantep Basketbol arasında oynanacak mücadele Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanacak.

Öte yandan Aliağa Petkimspor camiası, Türkiye Basketbol Federasyonu’na (TBF) maçın ertelenmesiyle ilgili talepte bulunduğu ve TBF’nin bu talebi kabul etmediği de öğrenildi.