ALİAĞA ZABITASI PAZAR YERİNDEKİ ÖNLEMLERİNİ ÜST SEVİYEDE TUTACAK

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgelere uygun bir şekilde açılan Aliağa Cumartesi Pazarı’nda geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Aliağalıarın sağlığı için önlemler üst seviyede tutulacak. Aliağa Belediyesi Zabıta ekipleri, sadece gıda, temizlik, hijyen gibi temel ihtiyaç ürünlerinin satışına izin verilecek olan pazar yerinde akşam 19.

Özgürses Gazetesi
09:31 -
Abone ol
ALİAĞA ZABITASI PAZAR YERİNDEKİ ÖNLEMLERİNİ ÜST SEVİYEDE TUTACAK

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgelere uygun bir şekilde açılan Aliağa Cumartesi Pazarı’nda geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Aliağalıarın sağlığı için önlemler üst seviyede tutulacak. Aliağa Belediyesi Zabıta ekipleri, sadece gıda, temizlik, hijyen gibi temel ihtiyaç ürünlerinin satışına izin verilecek olan pazar yerinde akşam 19.00’a kadar denetimlerini aksatmadan sürdürecek.

Zabıta ekiplerinin kontrolündeki pazar yerinde sadece iki ana kapı açık olacak. Ana kapılardan yapılacak olan girişler yoğunluğun önlenmesi için zabıta kontrolünde olacak. Pazarcı esnafının eldiven ve maske kullanımı zorunlu tutulacak. Maskesi olmayanlara girişte zabıta ekiplerince maske dağıtımı yapılacak. Tezgahlardaki ürünlerin seçilerek alınmasına müsaade edilmeyecek. Tezgahlar arası üç metre mesafe kuralı uygulanacak.

ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILACAK, MASKESİ OLMAYANLAR PAZAR YERİNE ALINMAYACAK

Ana girişlerde Milletin Sağlık Ekibi tarafından vatandaşların ateşleri ölçülecek. Pazar yerinde yeterli kalabalık oluştuğunda vatandaşların girişine bir müddet izin verilmeyecek. El hijyeni için girişlerde dezenfekte stantları bulundurulacak. Maskesiz vatandaşlar içeriye alınmayacak.

Zabıta ekipleri, sık sık yapacakları anonslarla sosyal mesafeye dikkat edilmesi yönünde uyarılarda bulunacak. Ayrıca, pazar yerinde normal tezgah sayısının sadece üçte biri oranında tezgah kurulmasına izin verilecek olup il dışından gelecek olan esnafın tezgah açmasına da izin verilmeyecek. İlçe dışından gelecek esnaflardan ise güncel sağlık kontrolleri yapılmış olanlara izin verilecek.