ALİAĞA BELEDİYESİ İLK MECLİSİ TOPLANDI

ALİAĞA BELEDİYESİ İLK MECLİSİ TOPLANDI

Aliağa Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin ilk meclisi için toplandı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde toplanan Nisan 2019 olağan meclisinde bir yıl süreyle görev yapacak olan komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinden sonra gerçekleştirilen ilk meclise tüm meclis üyeleri eksiksiz olarak katıldı. Meclis başkan vekilleri, katip üyeler ve encümen üyelerinin belirlendiği ilk meclis saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “31 Mart itibari ile seçim yarışı bitmiştir. Bundan sonra hep birlikte Aliağamıza hizmet edeceğiz” diyerek meclisin açılışını gerçekleştirdi.

5 Mart 2019 tarihli meclis tutanağının okunup oylanmasının ardından üye seçimlerine geçildi. Yapılan üye seçimleri ile meclis başkan vekilliği, meclis katipliği, belediye encümen üyeliği ve komisyonlarda görev yapacak üyeler şu isimlerden oluştu.

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ

Meclis Birinci Başkan Vekili: Zekai Erşan, Meclis İkinci Başkan Vekili: Hilal Çelik

MECLİS KÂTİPLERİ ÜYELERİ

Berkay Aktaş, Seçil Adalet Işık

BELEDİYE ENCÜMEN ÜYELERİ

Eda Kılıç, Sami Toydemir

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU:

İsmail Menderes, İbrahim Halil Özer, Yasin Cıvlan, Savaş Dağdeviren, Sami Toydemir

İMAR KOMİSYONU:

Eda Kılıç, İsmail Meşe, Musa Özcan, Orhan Ulaşzade, Hakan Turan

TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ:

Asil: Seçil Adalet Işık, Yedek: Gülten Taşbaş

EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ:

Asil: Berkay Aktaş, Yedek: Savaş Dağdeviren


KIYI EGE BELEDİYELER BİRLİĞİ

Asil: Savaş Dağdeviren, Seçil Adalet Işık, Gülten Taşbaş

Yedek: Miktad Topçu, Murat Erden, Berkay Aktaş

SATIŞ KOMİSYONU:

Savaş Dağdeviren

Nisan ayı olağan meclis toplantısı ikinci birleşimin 12 Nisan Cuma günü saat 18.00’de yapılmasına karar verilmesi ile sona erdi.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.