5 bin kişi “Biz Koşarız” dedi

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un COVID-19’a rağmen spor heyecanını zirvede tutmak için hayata geçirdiği #BizKoşarız sanal platformuna dört ayda üye olan 5 bin kişi dünyanın çevresini 8 kez katedecek kadar mesafe koştu. İzmir Bü...

Özgürses Gazetesi
06:13 -
Abone ol
5 bin kişi “Biz Koşarız” dedi

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un COVID-19’a rağmen spor heyecanını zirvede tutmak için hayata geçirdiği #BizKoşarız sanal platformuna dört ayda üye olan 5 bin kişi dünyanın çevresini 8 kez katedecek kadar mesafe koştu.

İzmir Büyükşehir Belediyespor’un tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına rağmen spor heyecanını sürdürmek için uygulamaya aldığı sanal koşu platformunun üyeleri, dört ayda 330 bin kilometre koştu, dünyanın etrafını 8 kez turlayacak kadar mesafe kat etti. Kısa sürede dünyanın dört bir tarafından beş binin üzerinde üyeye ulaşan #BizKoşarız platformu sayesinde hem spor yapma imkanı ortaya çıktı, hem de sürekli bir yarışma heyecanı yaşandı.

Bugüne kadar 9 Eylül Yarı Maratonu, Maraton İzmir ve Kubilay Koşusu sanal ortamda yapıldı. Yıl içerisinde bu sayı daha da artacak. İlk etapta 14 Şubat’taki Sevgililer Günü Koşusu sanal ortamda yapılacak, hemen ardından ise 11 Nisan Pazar günü İzmir’in ilk uluslararası maratonu Maratonİzmir’in ikincisinde sanal heyecan yaşanacak. Böylelikle sanal ortamda alınan mesafe 400 bin kilometreyi geride bırakmış olacak.

Paris 2024 Yaz Olimpiyatları, Singapur Maratonu ve Iron Man gibi dünyanın en önemli etkinliklerinin de sanalda yapıldığını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Maraton İzmir’e katılımı, COVID-19 tedbirleri nedeniyle sınırlandıracağız. Ancak 10 kilometre ve 42 kilometredeki koşulara, dünyanın dört bir tarafından sanal olarak katılım sağlanabilecek. Yapılması gereken tek şey, www.bizkoşarız.org sitesine üye olup koşuyu seçmek ve ardından profili GPS cihazı, akıllı saat veya telefonla eşleştirmek” açıklamasını yaptı.