İKİ ÜLKE ARASINDA TURİZM İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRECEK ADIM

İKİ ÜLKE ARASINDA TURİZM İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRECEK ADIM

İzmir Ticaret Odası ve odamız işbirliği ile  “Yıl 12 Ay Turizm” adlı proje kapsamında, odamız sosyal tesisi Tonoz’da Fransa’dan gelen seyahat acentaları ve Bergama’da turizm işiyle faaliyet gösteren üyelerimiz ağırlandı. Yemekten önce Bergama’yı ve Tonoz’u gezme fırsatı bulan heyet, Bergama’nın kültürel ve tarihi dokusu hakkında bilgiye ulaştı.

İkili görüşmeler ile birlikte son yıllarda ülkemizde ve bölgemizde yaşanan turizmdeki düşüşün, turizmdeki sürdürülebilirliği için tanıtım ve pazarlaması amaçlandı. Açılış, Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper’in bölgemiz hakkında heyete bilgiler sunmasıyla başladı.”Turizm ve ticaret her zaman ülkeler arasında önemli bir yere sahiptir ve bu sayede Bergama Ticaret Odası olarak sizleri üyelerimizle buluşturmak istedik. Sizlerin bölgemizi gezmenizle, bağlı olduğunuz kurumda bölgemizden bahsetmeniz, buraya turist getirmeniz ya da yönlendirmeniz her iki ülke için başarılı bir proje olacağı inancı içerisindeyim” şeklinde konuşan Ürper, böyle bir organizasyona katkıda bulunmasından ve heyeti ağırlamaktan memnun olduğunu sözlerine ekledi.

Yemek sonrası rehber eşliğinde karşılıklı tanışma ve ikili görüşmeler gerçekleşti. Bu sayede fikir alış verişi yapılarak iki ülkenin turizm potansiyeli değerlendirildi. Bu görüşmeden memnun kaldığını ve teşekkürlerini ileten Ürper, “Bir sonraki görüşmemizde sizleri daha kalabalık gruplar halinde görmek isteriz.” şeklinde konuştu.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.