MENEMEN’İN KURTULUŞ GÜNÜ SADE BİR TÖRENLE KUTLANDI

Menemen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99'uncu yılı, önceki gün belediye personeli Yusuf Tümenci’nin görevi başındayken iş kazası sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla sade bir törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki t...

Özgürses Gazetesi
09:52 -
Abone ol
MENEMEN’İN KURTULUŞ GÜNÜ SADE BİR TÖRENLE KUTLANDI

Menemen’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yılı, önceki gün belediye personeli Yusuf Tümenci’nin görevi başındayken iş kazası sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla sade bir törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törene Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Garnizon Komutanı Albay Ahmet Fatih Oğuz, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Menemen Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Ömer Faruk Özkaya, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri temsilcileri, belediye meclis üyeleri, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunum töreninde konuşan Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Bugün burada, ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümünü kutlamak için toplanmış bulunuyoruz. İzmir’in ve güzel ilçemiz Menemen’in kurtuluşunu her zamankinden daha büyük bir coşkuyla kutlayabilmek adına Menemen Belediyesi olarak bu yıl pek çok etkinlik ve açılışlar planlamıştık. Ancak hepinizin bildiği üzere; iki gün önce Belediye Ailemiz büyük bir acı yaşadı. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde görevli Yusuf Tümenci kardeşimizi, vazifesi başında elim bir kaza sonucu kaybettik. Mesai arkadaşımızı kaybetmenin verdiği büyük acı dolayısıyla, 99. Kurtuluş Şenlikleri kapsamındaki açılış ve konserlerimizi ileri bir tarihe erteleme kararı aldık.

Buradan bir kez daha Yusuf Tümenci kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. Öncelikle ailesinin, Menemen Belediye Ailemizin ve tüm hemşehrilerimizin başı sağ olsun” dedi.

9 Eylül’ün önemine değinen Başkan Vekili Pehlivan, “9 Eylül 1922 tarihi, vatan topraklarımızın düşman işgalinden tamamen temizlendiği, işgal kuvvetlerinin İzmir’den denize döküldüğü, yedi düvele haddinin bildirildiği gündür. 9 Eylül, Kurtuluş Savaşı’nın başarıyla tamamlandığı, İzmir Hükümet Konağı’na Türk bayrağının yeniden asıldığı, bu toprakların Türk vatanı olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Bugün sadece onur günümüz değil, sorumluluklarımızı hatırlatma günüdür.

99 yıl sonra bugün alnımız ak, başımız dik olarak bu meydanlara çıkmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Rabbim milletimize bir daha işgal günleri yaşatmasın. 99. doğum yıldönümün kutlu olsun güzel İzmirim. Bağımsızlık yıldönümün kutlu olsun güzel Menemenim” diye konuştu.

 

 

 


Squarefoot Flooring | Flooring & Tile Retailer | Toronto | Mississauga