CHP’nin çifte gururu

CHP İzmir İl Örgütü, İzmir'in kurtuluşunun 99'uncu, CHP'nin ise 98'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi. Törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı. İzmir Büyü...

Özgürses Gazetesi
10:05 -
Abone ol
CHP’nin çifte gururu

CHP İzmir İl Örgütü, İzmir’in kurtuluşunun 99’uncu, CHP’nin ise 98’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenledi. Törene, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir’in kurtuluşunun 99’uncu, CHP’nin ise 98’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, CHP İzmir İl Örgütü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katıldı. Tören, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, CHP İzmir Gençlik Kolları Başkanı Burak Kotan, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı.

Törende konuşan CHP İzmir İl Bşakanı Deniz Yücel, bugün çifte mutluluk yaşadıklarını belirterek, “Dünya siyasi tarihinde, savaş cephelerinde kurulmuş tek siyasi parti olan, köklerini Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nden alan CHP’nin 98. kuruluş yıldönümü. Yine tarihte bir milletin kurtuluş mücadelesini başlatan ve bitiren tek kent olan İzmirimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümünde, başta büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnettle anıyorum” dedi.

“Aslında yendiğimiz emperyalimzdir”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu da iki bayramı birlikte kutladıklarını söyledi. Özuslu, “Bu bizim için hem büyük mutluluk hem de kıvanç. Ne mutlu ki bu iki bayramı bir arada kutluyoruz. Bizi yutmaya çalışan emperyalizme karşı büyük bir mücadele verdik. Ve aslında yendiğimiz emperyalizmdir, yedi düveldir. Mustafa Kemal Atatürk, ne büyük öngörülü bir siyaset adamı,  devlet adamıdır. ‘Benim naciz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyerek, kendisinin fani, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ise kalıcı olduğunu o zaman ilan etti” diye konuştu.

“CHP demek hepimiz için bir aile demek”
CHP İzmir Milletvekilleri adına konuşan Sevda Erdan Kılıç ise 9 Eylül tarihinin önemine değinerek, “Çok önemli bir gün. CHP’nin kuruluş yıldönümü. CHP demek aslında hepimiz için bir aile demek. Bu ailenin bir ferdi olmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.