Selinos projesi start aldı, gözler Bergama’ya çevrildi

Tarihi şehir Bergama’nın makûs talihini değiştirecek olan Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi’nin Ocak ayı itibariyle start almasının ardından yapılan çalışmalar yerinde incelendi. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu beraberinde İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ve İlçe Emniyet Müdürü Özcan Onur ile birlikte Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi'nin çalışmalarını şantiye alanında incelediler.

Özgürses Gazetesi
01:55 -
Abone ol
Selinos projesi start aldı, gözler Bergama’ya çevrildi

Tarihi şehir Bergama’nın makûs talihini değiştirecek olan Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi’nin Ocak ayı itibariyle start almasının ardından yapılan çalışmalar yerinde incelendi.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu beraberinde İlçe Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ve İlçe Emniyet Müdürü Özcan Onur ile birlikte Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi’nin çalışmalarını şantiye alanında incelediler.

BAŞKAN KOŞTU; “SELİNOS PROJESİNDEN ÖNCE, SELİNOS PROJESİNDEN SONRA”

Geçmiş dönem belediye başkanlarının hayali olan, Selinos Antik Kanal Restorasyon ve Islah Projesi’ne start vermenin kendilerine nasip olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Çok meşakkatli bir projelendirme sürecini göreve geldiğimiz ilk günden beri ısrarlı takiplerimiz ile geride bıraktık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile UNESCO Dünya Mirası Bergama’mızı şahlandıracak projemize başlamış bulunuyoruz. Allah’ın izniyle bir hayali gerçekleştirip, kadim şehrimiz Bergama’da turizm hamlesini bu projemizle başlatacağız. Şehirlerin yaşamında dönüm noktaları vardır. Selinos Projemizin adım adım yapılıyor olması ilçemiz için de bir dönüm noktasıdır. Projemiz tamamlanınca Bergama’da her alanda Selinos’tan önce, Selinos’tan sonra diye konuşmaya başlayacağız” dedi.