SERKAN ACAR ‘MOLA ALİAĞA’ VE ‘BOTANİK PARK’I TANITTI

Şehirlerarası otobüs terminali bulunmayan Aliağa’ya “Mola Aliağa” müjdesi geldi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kişisel sosyal medya hesaplarından 'Mola Aliağa' ve 'Botanik Park' projelerini tanıttı. Dün akşam saatlerinde sürp...

Özgürses Gazetesi
09:09 -
Abone ol
SERKAN ACAR ‘MOLA ALİAĞA’ VE ‘BOTANİK PARK’I TANITTI

Şehirlerarası otobüs terminali bulunmayan Aliağa’ya “Mola Aliağa” müjdesi geldi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, kişisel sosyal medya hesaplarından ‘Mola Aliağa’ ve ‘Botanik Park’ projelerini tanıttı. Dün akşam saatlerinde sürpriz bir paylaşım yapan Acar, ilçenin yıllardır ihtiyacı olan otobüs terminali eksikliğine çare olacak modern “Mola Aliağa” projesini tanıttı.

İzmir- Çanakkale karayolu Aliağa geçişinde İlçe Jandarma Komutanlığı karşısında halen Aliağa Belediyesi Akaryakıt istasyonunun bulunduğu yerde yapılmakta olan Mola Aliağa ve Botanik Park Projesini bir video ile vatandaşlara tanıtan Başkan Serkan Acar “Botanik Parkımız ve Mola Aliağa’mız Aliağa’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

“Sorunu çözmek adına Mola Aliağa’nın inşaatına başladık”
Aliağa’nın ana sorunlarından birinin de otogar ihtiyacı olduğunu söyleyen Başkan Serkan Acar, “Otogar konusunda maalesef mevzuatlar gereği Aliağa Belediyemizin otogar yapma ve işletme yetkisi bulunmuyor. Bu yetki mevzuat gereği Büyükşehire verilmiş. Lakin Aliağa’mızda bir otogar ihtiyacımız olduğu da aşikâr. Elbette büyükşehrimiz bu konuda bir gün proje gerçekleştirecektir. Ancak biz sorunu çözmek adına burada Mola Aliağa’nın inşaatına başladık ve şu anda da hızla çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

“Mola Aliağa dinleme tesisi görevi üstelenecek”
Mola Aliağa Projesi’nde nelerin yer aldığını da açıklayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Mola Aliağa’da 8 adet bilet satış yerimiz, bekleme salonu, otobüslerin yanaşabildiği peronlarımız olacak. Mola Aliağa bir yandan da dinleme tesisi görevi üstelenecek. Kafeteryaları ve restoranlarıyla vatandaşımız otobüs beklerken çayını içebileceği, yemeğini yiyebileceği bir tesise sahip olacağız.” dedi.

“Botanik Parkımız ve Mola Aliağa’mız Aliağa’mıza hayırlı uğurlu olsun”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Mola Aliağa projesiyle entegre yapılan Botanik Park projesiyle ilgili  açıklamalarda bulundu. “Rengarenk çiçeklerin açacağı botanik parkımızın çalışmaları park bahçe müdürlüğümüzce devam ediyor.  Botanik Parkımızda birincisi Aliağasporumuzun bir ürün store olacak. Bunun yanında bir kafeterya bulunacak.  Aliağa Belediye’mizin bir fidanlığı, bir de toprak üretim tesisi var. İşte bu fidanlık ve toprak üretim tesisinde üretilen, büyüyen fidanlarımızın burada satışı gerçekleştirilecek. Botanik Parkımızda aynı zamanda bitki heykelleri de yerleştirilmeye başlandı. Botanik Parkımız ve Mola Aliağa’mız Aliağa’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.