GÖKHAN DEMİRAĞ’DAN, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

9 Ocak 2015
GÖKHAN DEMİRAĞ’DAN, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

Gazeteciler; açık ve dürüst demokrasinin siperleridir. Halkın sesini duymayanlara; haykıranlardır.

Yüce Atamız; “Cumhuriyet devrinin zihniyet ve ahlakıyla donanmış basını, yine ancak Cumhuriyet yetiştirir. Basın milletin müşterek sesidir. Basının, tam ve geniş hürriyeti iyi kullanmasının ne derecede nazik olduğunu, söylemeye dahi lüzum  görmem!” demiştir.

Yaşadığımız günlerin ne denli sıkıntılı olduğunu ve  bu günlerde gazetecilik mesleğini icra etmenin ne kadar zor olduğunu net olarak  görüyor ve yaşıyoruz.

Basın çalışanlarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girmesinin 54. yılını  hep birlikte kutluyoruz.

Ama acı ve hüzünle!

Canına kast edilen, haksızlıklarla, hukuk ve adil olmayan uygulamalarla mesleği engellenen gazetecilerin olduğu günümüz bizleri son derece sıkıntılara koymakta ve üzmektedir.

Sevgili Gazeteci dostlarımız her zaman çalışmalarınıza destek olacağımızı ifade ederek gününüzü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.