Reklam
Reklam

KİBARLIK BUDALASI  

8 Aralık 2015
KİBARLIK BUDALASI   
Reklam

  Devlet Tiyatrolarında ilk kez, 1959 – 1960 tiyatro sezonunda, o dönem İzmir Devlet Tiyatrosu müdürlüğü görevini yürüten  Ragıp Haykır tarafından sahnelenen, ardından Prof. Dr. Bozkurt Kuruç’un usta rejisiyle  28 Ekim 2014 günü İzmir Devlet Tiyatrosunda tekrar prömiyer yapan  Molière’in  “Kibarlık Budalası” adlı komedisi, yeni sezonda  Konak Sahnesinde seyirci ile buluşuyor.

Oyun; 17. yüzyıl Fransa’sında, sınıf atlayarak asil olmaya çalışan orta sınıfa mensup Mösyö Jourdain’in, bu amaçla takındığı  gülünç tutumları üzerinden, insanların üst sınıfa yükselme çabasını hicvediyor.

Dekor Tasarımı Suar Şeylan’a, Kostüm Tasarımı Günnur Orhon’a, Işık Tasarımı Mehmet Alacı’ya , Koreografi Şebnem Şenel, Müzikleri  Cumhur Bakışkan’a ait “Kibarlık Budalası”  adlı oyunda, Sadık Yağcı, Hande Kılıç, Dilara Ecem Okudan, Özkan Gezgin, Sibel Ağalday, Arif Yavuz, Sevda Çiçek, Devrim Akkaya, Mustafa Çolak, Ozan Yıldırım, Nevzat Hakan Dönmez, Serdar Kamalıoğlu ve Ali Ulvi Hünkar rol almaktadır.

Oyunumuz 8 – 12 Aralık tarihleri arasında saat: 20:30 da Konak Sahnesinde sergilenecektir.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.