GÖÇBEYLİ’DE İTFAİYE MERKEZİ AÇILDI

2023 yılının ilk aylarında, Bergama Ticaret Odası üyelerinin önerileri ve BERTO Yönetimi'nin de konuyu İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesi'ne taşımasıyla, pamuk toplama sezonunda yaşanabilecek yangın tehlikesi ihtimaline kar...

Özgürses Gazetesi
10:52 -
Abone ol
GÖÇBEYLİ’DE İTFAİYE MERKEZİ AÇILDI

2023 yılının ilk aylarında, Bergama Ticaret Odası üyelerinin önerileri ve BERTO Yönetimi’nin de konuyu İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesi’ne taşımasıyla, pamuk toplama sezonunda yaşanabilecek yangın tehlikesi ihtimaline karşı, hızlıca müdahale edebilecek İtfaiye Merkezi açılması konusunda girişimlerde bulunuldu.

Bugün itibariyle hizmete başlayan Göçbeyli İtfaiye Merkezi, Bergama Ticaret Odası Başkanı Lütfi Kolat, Meclis Başkanı Tahir Erdoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Kor, Meslek Komitesi Üyesi Serhat Kaya ve Genel Sekreter Gülay Koç tarafından ziyaret edildi.

Konu ile ilgili konuşan Kolat; “Bu süreçte bizlere değerli desteğini esirgemeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, İBB Bşk. Vek. Mustafa Özuslu, İBB Meclis Üyesi Nezih Özuyar, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, İBB İtfaiye Daire Başkanı İsmail Derse, İtfaiye Yangın ve Acil Müdahale Şube Müd. Aydın Mutlu, İtfaiye Planlama ve Destek Hizm. Şube Müd. Zeynep Sarıtaş, Bergama Bld. Emlak ve İstimlak Müd. Ersin Güleç, geçmiş dönem Göçbeyli Bld. Bşk. Esat Karacan, Göçbeyli Mahalle Muhtarı ve emeği geçen herkese Bergama Ticaret Odası adına en içten dileklerimle teşekkür eder, her iki Başkanımıza konu ile ilgili yardımları için ayrı ayrı saygılarımı sunarım” dedi.

Ayrıca; “Geçtiğimiz tarihlerde yaşanan büyük yangınlar, özellikle pamuk üreticileri için birer kabusa dönüşmüştü. Mesafeden dolayı, herhangi bir tehlike anında İtfaiye birimlerinin müdahale etmek için geç kaldığı bu bölgeye bir İtfaiye Merkezi’nin açılabilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesi ile gerekli çalışmaları gerçekleştirdik ve geldiğimiz sürecin sonunda, artık Göçbeyli’de 24 saat boyunca aktif olan bir İtfaiye Merkezi’ne kavuştuk. Yakın zamanda personel sayısında da artışın olacağı bu merkez, yakın çevresindeki 11 köye de hizmet verecek ve 12 ay 7/24 boyunca teyakkuz halinde oluşabilecek tehlikelere hızlı bir şekilde müdahale edecek. Tüm bu çabalarımızın sonucunu somut bir şekilde görmek bugün bizleri çok mutlu ediyor” diye de belirtti.