ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ÇAY YOLU TEMİZLİĞİ

Aliağa Belediyesi’nin ormanlık alan ve piknik bölgelerinde sürdürdüğü temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin akciğeri konumunda olan ormanlık alanlarda yaptığı temizlik çalışmasının ardından bu kez günü birlik ziyaretçilerin sıklıkla kullandığı arka plajlar mevkiinde Güzelhisar çayı yolu üzerinde temizlik çalışması yaptı.

Özgürses Gazetesi
09:20 -
Abone ol
ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ÇAY YOLU TEMİZLİĞİ

Aliağa Belediyesi’nin ormanlık alan ve piknik bölgelerinde sürdürdüğü temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçenin akciğeri konumunda olan ormanlık alanlarda yaptığı temizlik çalışmasının ardından bu kez günü birlik ziyaretçilerin sıklıkla kullandığı arka plajlar mevkiinde Güzelhisar çayı yolu üzerinde temizlik çalışması yaptı. Hummalı bir şekilde yürütülen çalışmalar ile doğaya atılan cam kırıkları, pet şişeler ve poşetler titizlikle toplandı. 17 kişilik ekip çay yolunu boydan boya temizledi. Pırıl pırıl bir hale getirilen bölgenin çöplüğü andıran görüntüsünden eser kalmadı. Toplanan çöpler belediye araçları ile toplama alanına götürüldü. Son olarak bölgeye vatandaşların çöpünü atabilmesi için yeni bir çöp konteyneri konuldu.

Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner, özellikle piknik alanı olarak kullanılan bölgelerde piknik yapıldıktan sonra vatandaşların çöpünü poşete koyması ve çöp konteynerlerine atması gerektiğine vurgu yaptı.

“VATANDAŞLARIMIZIN DOĞAYA KARŞI DAHA DUYARLI OLMASINI BEKLİYORUZ”

Vatandaşların doğaya karşı daha duyarlı olmalarını belirten Çetiner, “Aliağa Belediyesi olarak ilçe genelinde sürdürdüğümüz temizlik ve hijyen çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Son olarak arka plaj mevkiinde, Ağapark bitimi ile Viking köprüsü arasındaki çay yolu üzerinde temizlik çalışması yaptık. Özellikle piknik bölgelerinin her zaman daha temiz olması gerekiyor. Biz belediye olarak üzerimize düşen çalışmaları her zaman yapıyoruz. Bunun karşılığında vatandaşlarımızın da doğaya karşı daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın piknik yaptıktan sonra çöplerini bölgede bulunan çöp konteynerlerine atmalarını rica ediyoruz” dedi.