Reklam
Reklam

Metin Hara: Mutluluğun formülü paylaşmak!

8 Temmuz 2016
Metin Hara: Mutluluğun formülü paylaşmak!
Reklam

Çevresine yaydığı pozitif enerji ve insanların yaşamlarını pozitif yönde geliştirmeye yönelik yaptığı çalışmaları ile Türkiye’de ve dünyada popüler bir isim olan Metin Hara, İzmir Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldiği söyleşide, mutluluğun formülünü arayanlara paylaşımcı olmanın önemini anlattı.

Bilimsel ve uygulamalı yöntemlerle insanlara sevginin ve düşünce gücünün iyileştirici etkisini gösteren Metin Hara, kimilerine göre çok iyi bir yazar, kimilerine göre bir fizyoterapist, şifacı ve oyuncu, kendisinin tanımlamasına göre ise sadece sıradan biri.Dünyanın dört bir yanında aldığı eğitimler sonrasında, enerji tekniği ve modern tıp bilgisini sentezleyen bir tedavi ekolünüuygulamaya geçiren Metin Hara, İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sağlık Yerleşkesinde öğrencilerle buluşarak, mesleki deneyimlerini ve hayata dair görüşlerini paylaştı.‘Aşkın İstilası-Yol’ isimli kitabıyla 100 bini aşan satış rakamlarına ulaşan ve hayatında mutluluğu arayan insanların öncelikle paylaşımcı bireyler olması gerektiğini vurgulayan Hara, “Paylaşmak dışındaki hiçbir şey, sizi kalıcı olarak mutlu etmeyecek” dedi.

Olumsuzluklara alışmayın

Babasının geçirdiği bir rahatsızlık sonrasında onu iyileştiren fizyoterapistlerden etkilenerek, İstanbul Üniversitesi Çapa Kampüsü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünde eğitim alan sonrasında ise oyunculuk ve kitap yazarlığı gibi pek çok alanda çalışmalar yapan Metin Hara, verdiği seminer ve eğitimlerle de insanların hayatına dokunmaya devam ediyor. İnsanların etraflarında gelişen olumsuz olaylara karşı tepkisiz kalmaması, en önemlisi de bu durumlara alışmaması gerektiğini belirten Hara, “Kadına şiddete, kadının toplumda ikinci plana atılmasına, çocuk istismarına alışıyoruz ama alışmayın. Belki de dünyadaki en tehlikeli şey alışmak. Kendinizi aşın ve hayatınız için bir şeyler yapın” diye konuştu.

Yaptığı işi seven insanların çalışma hayatlarında daha verimli ve mutlu olduklarını dile getiren Metin Hara, sözlerini şöyle sürdürdü: “Meslekte sizden daha fazla zaman geçiren insanları dinleyin. Onlardan öğrenecek çok şeyiniz olduğunu unutmayın. Paylaşımcı olun ama her şeyden önce insan olun. Hastalar üzerinde çalıştıktan sonra mesleğinizde uzmanlaşırsınız zaten.”

 

Söyleşi sonrasında kendisini dinlemeye gelen İzmir Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile selfie çekerek, bu güzel anı ölümsüzleştiren Metin Hara, sosyal medya hesabından yayımladığı fotoğrafın altında, “Değerli hocalarımın teklifi ile İzmir Üniversitesine baskın düzenledik. Sürprizimizde bizi yoğun ilgisi ile yalnız bırakmayan bütün öğrencilere teşekkürler” notunu paylaştı.

 

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.