Bergama Seni Çağırıyor Kermesle final yaptı

Bergama Seni Çağırıyor projesine yoğun talep olması üzerine son gün İzmir’den Bergama’ya beş otobüs yaklaşık 240 ziyaretçi taşındı. Kermes etkinliklerine katılan ziyaretçileri Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç karşıladı.

Özgürses Gazetesi
11:06 -
Bergama Seni Çağırıyor Kermesle final yaptı

Bergama Seni Çağırıyor projesine yoğun talep olması üzerine son gün İzmir’den Bergama’ya beş otobüs yaklaşık 240 ziyaretçi taşındı. Kermes etkinliklerine katılan ziyaretçileri Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper ve Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç karşıladı. Gelen ziyaretçilere Bergama Kermesi hakkında bilgi veren Gönenç, UNESCO Dünya Mirası Bergama’da eğlenceli bir gün geçirme dileklerinde bulunarak sözü Ürper’e bıraktı.

Bergama’nın kültürel değerlerini tanıtma yolunda başlattıkları proje duydukları ilgiden dolayı gelen ziyaretçilere teşekkürlerini ileten Ürper: “Bergama Dünya Kültür Mirası listesine girmiş bir şehir. Bugün burada Türkiye’nin ilk festivali olan ve bu yıl 80.si düzenlenen Bergama Kermesinde bulunuyorsunuz.  Sizler için düzenlemiş olduğumuz gezi programında umarım eğlenceli vakit geçirirsiniz ve tekrar ilçemizi ziyaretlerde bulunursunuz” dedi.

Konuşmalar sonrasında gelen ziyaretçiler Cirit etkinliğini izlediler. Etkinlik sonrası rehberler eşliğinde Bergama’yı gezdiler.