İzmir Büyükşehir Belediyesi her gün bir camiyi temizliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında İzmir’in ibadethanelerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Belediye iştiraki İZBETON’a bağlı ekipler, her gün bir camiyi köşe bucak temizliyor. Yılbaşından bu...

Özgürses Gazetesi
09:05 -
Abone ol
İzmir Büyükşehir Belediyesi her gün bir camiyi temizliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında İzmir’in ibadethanelerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Belediye iştiraki İZBETON’a bağlı ekipler, her gün bir camiyi köşe bucak temizliyor. Yılbaşından bu yana, 156 cami temizlenerek vatandaşların kullanımına sunuldu.

İzmir’de özellikle yoğun olarak kullanılan ibadethanelerdeki temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İZBETON Kentsel Alan ve İnşaat Birimi’ne bağlı temizlik ekipleri, kentin birçok bölgesinde cami temizliği yapıyor.
Ramazan ayı dolayısıyla çalışmalarını hızlandıran İZBETON, sosyal sorumluluk çalışması kapsamında yürüttüğü ibadethanelere yönelik temizlik uygulamalarında camileri baştan sona temizliyor. 5’er kişilik ekipler camilerin halılarını yıkıyor, fayanslarından avizelerine kadar detaylı temizlik çalışmasıyla camileri ibadete hazır hale getiriyor.
2022 başından bu yana İzmir’in ilçelerinde 156 cami İZBETON ekiplerince temizlendi. Camilerin yanı sıra cemevleri ve talebe göre diğer inanç gruplarının ibadethanelerinde de temizlik uygulamaları yapılıyor.