Reklam
Reklam

ALİAĞA, 30 NOKTADA 63 KAMERA İLE SANİYE SANİYE İZLENECEK

8 Ocak 2015
ALİAĞA, 30 NOKTADA 63 KAMERA İLE SANİYE SANİYE  İZLENECEK
Reklam

İzmir’in Aliağa İlçesi, alt yapısı Aliağa Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen girişim ile MOBESE(Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu)’ye kavuşuyor. Yüzde 90’ı tamamlanan çalışmalar kapsamında kentin ana geçiş noktaları ile trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklar başta olmak üzere 30 noktaya 63 kamera yerleştirilecek.

ALİAĞAYA 1 MİLYON 350 BİN LİRALIK KENT GÜVENLİK SİSTEMİ

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliği ile ilk adımı 2014 yılında atılan kent güvenlik sistemi ile İlçe güvenliğinin maksimum düzeye çıkarılması amaçlanıyor. Kurulacak sistemin asayiş olaylarında da caydırıcı bir etken olacağı öngörülüyor. MOBESE Sistemin Merkezi ise Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olacak.

‘GÜVENLİ BİR ALİAĞA ARZU EDİYORUZ’

Günlük araç giriş çıkış sayısı yaklaşık 35 bin olan Aliağa’da MOBESE kurulumunun geç kalınmış bir sistem olduğunu belirten Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, “2014 yılında trafiğin yoğun olduğu noktaları görüntüleyecek kent güvenlik sistemi için plan yaptık. Geçtiğimiz yıl Mart ayında da ihalesini gerçekleştirdik. O zaman 1 milyon 350 bin liralık bir rakama çıkmıştı. MOBESE sisteminin teknik takibini ve işin kontrolünü Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) yürütüyor. Ancak, bizimle birlikte Emniyet Müdürlüğümüz ve Belediyemiz de üzerine düşenleri yapıyor. Aralık sonu olarak planladığımız iş bitirme süresi teknik aksaklıklardan dolayı uzadı. Aksaklıkların giderilmesi ile en kısa sürede 30 noktadaki 63 kameranın tamamı hizmete alınarak merkezle bağlantısı kurulacak. Biz,  güvenli bir Aliağa arzu ediyoruz. Bu çalışma da düşüncemizin somut bir parçasıdır” dedi.

‘ALİAĞA’DA GEÇ KALINMIŞ BİR SİSTEM’

MOBESE ile ilgili alt yapıyı yeni yerleşim alanlarını ve Aliağa’nın gelecekteki nüfus yapısını düşünerek güçlendirdiklerini ifade eden Yılmaz, “MOBESE çalışmalarının 90’ı tamamlanmış durumda. Şuanda İlçe Emniyet Müdürlüğü’müzün binasında merkezi oluşturulmaya devam ediyor. Her hangi bir firmadan alt yapı desteği almadık. Biz, problem yaşamamak için kendi sistemimizi, kendi ağımızı kurduk. Sistemin kontrolü emniyet teşkilatının kontrolünde olacak. Buradaki amaç ise ilçemizin güvenliğini daha üst seviyede tutmak. Bu açıdan da hukuksal davalara konu olan kazaları, soygun veya hırsızlıkları en aza indirmek açısından caydırıcı bir özelliği var. Aliağa’da geç kalınmış bir sistem” diye konuştu.

Reklam

Lütfen Dikkat

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Yorum yapan kişi; IP adresinin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu, yorumun yetkililerce, fikri sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini siteye girdiği andan itibaren kabul ve beyan etmiş sayılır.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Özgürses Gazetesi’ne aittir. Özgürses Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.