Aliağa’Da Kovid19 Denetimi

İzmir’in Aliağa ilçesinde Kovid19 denetimi gerçekleştirildi. Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de kapsamlı korona virüs denetimi gerçekleştirildi.

Özgürses Gazetesi
09:44 -
Abone ol
Aliağa’Da Kovid19 Denetimi
İzmir’in Aliağa ilçesinde Kovid19 denetimi gerçekleştirildi.
Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de kapsamlı korona virüs denetimi gerçekleştirildi.İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında yapılan denetimlere Aliağa Belediyesi, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kaymakamlık Yazi İşleri Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Aliağa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yetkilileri katıldı

Denetimler kapsamında İstiklal Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflar ziyaret edildi. Denetimlerde, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması konusunda uyarılarda bulunuldu. Havaların soğumaya başlamasıyla kapalı alanlarda yoğunlaşmaların artacağının öngörüldüğü, fiziki mesafenin hayatın her alanında ve tüm mekanlarda uyulması gereken bir kural olduğu hatırlatılarak kapalı alanlarda kalabalık şekilde toplanılmasının halk sağlığı açısından risk oluşturduğu ve kapalı mekanların sık sık havalandırılması gerektiği gibi hususlar esnaflara hatırlatıldı. Denetimlerin düzenli olarak devam edeceği belirtildi.